Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Podwyżki w Strefie Płatnego Parkowania tematem miejskich w radnych w "Kawiarence Politycznej" Radia Szczecin.
Według przewodniczącej rady miasta z Bezpartyjnych Piotra Krzystka, Renaty Łażewskiej wzrost opłat i włączenie kolejnych ulic do strefy usprawni ruch w mieście. Zmian nie było przez 8 lat - zaznacza Łażewska.

- Przez 8 lat - to jest prawie dekada - postępuje tak bardzo rozwój na świecie cywilizacyjny, że rzeczywiście musimy się w tej nowej sytuacji potrafić odnaleźć - dodaje Łażewska.

Dominika Jackowski z Koalicji Obywatelskiej twierdzi, że strefa płatnego parkowania powinna zostać poszerzona. Natomiast radni KO prowadzą jeszcze negocjacje z prezydentem Szczecina w sprawie podwyżek.

- Zgadzamy się, jeżeli chodzi o zakres tej strefy, natomiast prowadzimy jeszcze rozmowy odnośnie stawek za strefę - podkreśla Jackowski.

Podwyżki, w niektórych sprawach związanych ze strefą płatnego parkowania, sięgają nawet 400%. Mitem jest, że dzięki takim zmianom, ruch stanie się bardziej płynny w mieście - mówi Witold Dąbrowski z PiS.

- To jest diabelski wynalazek i świadczenie, że poprzez strefę przybędzie nam miejsc i te ponad 70 tysięcy samochodów, które przybyły w Szczecinie, nagle w strefie znajdzie miejsce do parkowania - tłumaczy Dąbrowski.

Decyzje o poszerzeniu i podwyżkach w strefie płatnego parkowania radni mają podjąć w najbliższy wtorek. Natomiast zmiany mają obowiązywać od kwietnia.
- Przez 8 lat - to jest prawie dekada- postępuje tak bardzo rozwój na świecie cywilizacyjny, że rzeczywiście musimy się w tej nowej sytuacji potrafić odnaleźć - dodaje Łażewska.
- Zgadzamy się, jeżeli chodzi o zakres tej strefy, natomiast prowadzimy jeszcze rozmowy odnośnie stawek za strefę - podkreśla Jackowski.
- To jest diabelski wynalazek i świadczenie, że poprzez strefę przybędzie nam miejsc i te ponad 70 tysięcy samochodów, które przybyły w Szczecinie nagle w strefie znajdzie miejsce do parkowania - tłumaczy Dąbrowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty