Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zbigniew Bogucki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mniej ośrodków decyzyjnych oznacza sprawniejsze rządzenie w czasach wyzwań, jakie stawia między innymi pandemia koronawirusa - mówił w "Rozmowie pod krawatem" radny PiS Zbigniew Bogucki, pytany o likwidację Ministerstwa Gospodarki Morskiej.
Na czele resortu stał polityk z naszego regionu Marek Gróbarczyk. Zdaniem Boguckiego, krytyka opozycji nie miała wpływu na decyzję o jego dymisji.

- Przypomnę, że przez 8 lat rządów Platformy - oczywiście ktoś powie, że znowu odwołuję się do Platformy, ale muszę, bo oni dzisiaj są największymi krytykami i wydaje się, że mają patent, jak to powinno być. To dlaczego tego patentu nie realizowali w czasie, kiedy przez 8 lat rządzili. Wtedy mieli naprawdę doskonałe możliwości, żeby wprowadzać te zmiany. I ta litania osiągać i sukcesów pana ministra Gróbarczyka, czyli naprawdę dużych projektów, to nie są jakieś drobne rzeczy - mówił Bogucki.

Bogucki zwracał uwagę na sukcesy Gróbarczyka, między innymi pogłębianie toru wodnego, inwestycje w porcie, budowę tunelu w Świnoujściu czy przekop Mierzei Wiślanej. W ocenie polityka PiS, gdy ma powstać Główny Urząd Morski, te sprawy będą niezmiennie istotne dla rządu.
Zdaniem Boguckiego, krytyka opozycji nie miała wpływu na decyzję o jego dymisji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty