Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
Fot. Andrzej Kutys [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Protesty nie ustaną, dopóki rząd PiS nie odda władzy - tak o celu protestu mówi radna Koalicji Obywatelskiej.
Klub ten zapowiada zwołanie sesji nadzwyczajnej rady i przyjęcie jednozdaniowego stanowiska: "Szczecin wspiera kobiety". Opozycyjny w radzie PiS zwraca uwagę, że to niepotrzebne mieszanie samorządu w politykę, zamiast zajmowania się pilnymi sprawami miasta.

Radni KO na konferencji pokazali obrazek, ozdobiony czerwonym piorunem i logiem Strajku Kobiet oraz ze wspomnianym zdaniem. Urszula Pańka z KO zapewnia, że "stoją murem za kobietami" po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

- Jesteśmy dzisiaj z mieszkankami, z kobietami i mężczyznami z naszego miasta, województwa i kraju - mówiła Pańka.

Dominika Jackowski z KO podkreślała, że celem protestów jest zdymisjonowanie rządu.

- Będziemy tak długo chodzić po ulicy, aż oddacie tę władzę - mówiła Jackowski.

PiS w radzie miasta Szczecin jest w opozycji. Radny PiS Witold Dąbrowski podkreśla, że samorząd nie jest od angażowania się w politykę.

- To będzie takie dolewanie oliwy do ognia, nie jesteśmy od tego. Mamy tu swoje zmartwienia, olbrzymią ilość zakażeń - mówił Dąbrowski.

Radni KO chcą zwołania nadzwyczajnej sesji na 2 listopada. Przewodnicząca rady z prezydenckiego klubu Bezpartyjni odpisała nam na smsa, że jeszcze nie podjęła decyzji i chce, aby radni dowiedzieli się tego od niej, a nie z mediów.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Do Pani Jackowska, Panka-ja jako obywatel odwołuje Was za prowadzenie do anarchi. Demokracja jest Wam obca. Uzurpujecie sobie prawo do narzucania własnej woli innym. Ja nie życzę sobie tego.
A narzucanie kobiecie co może z własnym ciałem, to już nie narzucanie woli innym? One właśnie dlatego protestują. Swoją drogą, to ustawy antycovidowej wciąż nie ma i NAKAZYWANIE noszenia maseczek też jest narzucaniem woli.
A kogo Szczecin nie wspiera w takim razie?
Jedna I druga strona popełnia ten sam błąd. Ślepa wiara we własną nieomylność. Co jak co ale po tym co widzę co się dzieje na tych protestach nie chcę aby ci ludzie alby wybrani przez nich rządzili. Bo będzie jeszcze gorzej a to widać już teraz.
@Siara Ciało dziecka nie jest ciałem kobiety, która nosi je pod sercem. Nie powtarzaj idiotycznego kłamstwa feministek.
A kto, jaki procent mieszkańców Szczecina dał wam prawo do wypowiadania się w imieniu SZCZECINA w idiotycznym haśle ''Szczecin wspiera kobiety'' ??. Czy to czyta nasz niestety szanownie panujący prezydent Krzystek ??, a jeśli czyta to co o tym haśle myśli, czy Szczecin nie wspierał kobiet do tej pory ?? czy nie robi dla nich nic co ''obiecywał'' szanownie panujący ??. Coś tu nie iskrzy między POKO i tzw. ''bezpartyjnymi'' (bezpłciowymi), ale to chyba dobrze wróży.
MY JAKO SZ-N PL !!!
NIE ZGADZAMY SIĘ NA NA TAKIE dziwne WSPARCIA
A nie prościej odwołać radnych, którzy nawołują do podpalania państwa, wypowiadają się przeciwko demokratycznie wybranej władzy i popierają niszczenie polskiej religii, dewastacje, napaści, czy wprowadzają najbardziej wulgarny język debaty. Nie ma zgody na niszczenie naszej Ojczyzny - naszej, a nie tych, którzy ją depczą...
Chcecie pomóc to przyjdźcie na protest. Chcecie się podpiąć to.... W
Nitraaas Dziadu mówią oddaj pan mandat !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty