Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. kuria.pl/katecheza
Fot. kuria.pl/katecheza
"Garść fasoli na Święta i słodki upominek" to nowa akcja przygotowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Organizatorzy chcą przygotować świąteczny podarunek dla dzieci i ich rodzin z Kipsing w Kenii i z Misokitsy na Madagaskarze.
W wielu miejscach w Afryce sytuacja jest bowiem tragiczna w czasie epidemii koronawirusa.

Potrzeba 14,5 tys. złotych, żeby na miejscu dla każdego dziecka kupić słodki prezent, a dla jego rodziny kilka woreczków fasoli i kukurydzy - mówi Sylwia Janiak vel Kubiak, katechetka i nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnie. - Mam nadzieję, że na ten czas świąt będziemy mogli doświadczyć wspólnego braterstwa w wierze; takiego braterstwa, które pozwoli nam dzielić się tym, co posiadamy. Drobne rzeczy czynią nas szczęśliwymi, bo pozwalają nam robić rzeczy wielkie.

Koszt jednej świątecznej paczki to 20 złotych - dodaje pani Sylwia. - Przez pięć lat udało się nam być świadkami ogromnych cudów, które pokazują, że jesteśmy jednym powszechnym Kościołem rozsianym po całym świecie. Te cuda pokazują nam, że potrafimy wyjść poza własne środowiska, rodziny, horyzonty i możemy być szczęśliwi pomimo różnych niedogodności.

Do tej pory Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej m.in. zapewniły stypendia na naukę dla ponad 600 uczniów z Kenii, wyposażyły szkołę w Kenii, wybudowały kościół i szkołę na Madagaskarze.

Szczegóły akcji na stronie: kuria.pl/katecheza
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty