Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"To pokłosie PRL-u", gdy załatwiamy pomoc u "krewnych i znajomych królika", a sprawa ze szczepieniami na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nie jest wyjątkowa - mówił, w "Rozmowie pod Krawatem" radny PO, ordynator oddziału położnictwa szpitala w Zdrojach Andrzej Niedzielski.
Jak mówił polityk, jego "o dziwo" nikt nie prosił o protekcję w sprawie szczepienia na koronawirusa poza kolejnością. Według Niedzielskiego, sytuacja na WUM-ie, gdzie zaproszono do tego aktorów, szefostwo telewizji TVN, przedsiębiorców - to część mentalności Polaków.

- Jesteśmy pokłosiem PRL-u i lubimy załatwiać pewne rzeczy "po znajomości". Mamy znajomych i "znajomych królika" i chcemy im wszystkim pomóc, to jest nasza wada narodowa. One jest po obu stronach. Chce pan powiedzieć, że w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, to była wyjątkowa sytuacja? Ja myślę, że należałoby tak głębiej poszukać w Polsce - dodał Niedzielski.

Indagowany przez nas Niedzielski jednocześnie przyznał, że postawa rektora WUM już po ujawnieniu afery, była niewłaściwa.
- Chce pan powiedzieć, że w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, to była wyjątkowa sytuacja? Ja myślę, że należałoby tak głębiej poszukać w Polsce - dodał Niedzielski.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Celebrytów? To na liście zaszczepionych poza listą nie ma żadnych polityków PiS? Swoją drogą- świetny temat zastępczy dla kilkunastu nowych podatków wprowadzonych 1. stycznia.
Konstutucja RP stanowi: "Art. 68.1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa." Narodowy program szczepień i wynikająca z niego kolejność szczepień dla poszczególnych grup społecznych nie jest aktem normatywnym (ustawą , rozporządzenieniem itp) a zatem dzielenie ludzi na grupy dostępu do szczepień jest niezgodne z konstytucyjną zasadą równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej.
"Sprawa ze szczepieniami na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nie jest wyjątkowa - mówił, w "Rozmowie pod Krawatem" radny PO". A to dobre :) Zaszczepiono na WUM poza kolejką samych kolesi liberałów i postkomunistów z grupy aktorów, lewicowych polityków, kierownictwa TVN, czy nawet esbeka. Ale to jest coś normalnego według kolesia z PO. Aha, no to "w porządku" ;)
@Paweł - jakby się Dworczyk, Morawiecki czy Szydło zaszczepili, to im się należało... Żeby nie było, nie popieram tego co się stało na WUM-ie. Dla mnie ktoś chciał się komuś przypodobać i wejść bez wazeliny gdzie nie trzeba.
@Paweł
Taki przykład daje władza, pokazuje że kolesiostwo ma się u nas bardzo dobrze- a jak Pan Kaczyński wizytował zamknięte szpitale, jak Szumowski latał do Hiszpanii na urlop, rodakom każąc siedzieć w domu. Z resztą to tylko wierzchołek góry, Misiewicz i jego pensja 60tys/mies w PGZ, respiratory widmo za 200mln, nieużywalne maseczki z Chin, afera GetBack, elektrownia ostrołęka, szopka z promem czy wreszcie sławne wybory organizowane przez Jacka Sasina, skoro obywatel widzi że władza nagina prawo i nie ponoszą tego konsekwencji, to sami też zaczynają tak robić. Oczywiście nikogo nie bronie, jedna i druga strona zachowują się skandalicznie.
Zaraz cię @ Paweł zjedzą ...PIS-em , nieudolnością rządu , Sasinem, respiratorami, maseczkami itp...Więc nie warto nawet podejmować polemiki z osobami dla których UCZCIWOŚĆ jest pojęciem obcym.
A Pan Niedzielski nie widzi nic w tym złego bo " to część mentalności Polaków" (!)
"- Jesteśmy pokłosiem PRL-u i lubimy załatwiać pewne rzeczy "po znajomości". Mamy znajomych i "znajomych królika" i chcemy im wszystkim pomóc" (!)
I to jest właśnie KURIOZALNE tłumaczenie w tradycyjnym stylu " nic się nie stało" !!
Jaki przykład Nowak daje władza? Ktoś się z rządzących polityków zaszczepił? Wszyscy jak należy czekają na swoją kolej. Samorządowiec z PiS, który się zaszczepił został wydalony z partii. "Afery" o których mówisz są i tak kroplą wobec tylko jednej afery vatowskiej za PO na 250 miliardów. Że o Amber Gold nie wspomnę. Mówisz o dużej pensji w PGZ, tylko, że w takich przedsiębiorstwach zawsze były duże zarobki. A za PO ciepłe posadki w nich załatwiano za łapówki. Młodzi mogą o tym nie pamiętać. Problem z maseczkami i respiratorami wynikał z nierzetelnych kontrahentów, którzy nie wywiązali się z umów. Za nieodbyte w ustawowym terminie wybory odpowiada marszałek Grodzki z PO, który maksymalnie długo przetrzymał w Senacie ustawę o wyborach w czasie pandemii, tylko po to, aby Trzaskowski z PO podmienił Kidawę-Błońską na kandydata na prezydenta. Potem było za mało czasu na przeprowadzenie wyborów w ustawowym terminie. Poza tym PO chciało przeprowadzić wybory jesienią, podczas której jak się okazało było po kilkanaście tysięcy dziennie zarażeń koronawirusem. Afera GetBack ma początek za PO, za PiS wykryto i ujawniono nieprawidłowości w spółce. Aferą była likwidacja polskich stoczni za Tuska z PO. W przeciwieństwie do Francuskich, czy Niemieckich, będących w podobnej sytuacji, ale które ich rządy uratowały, bo chciały. A nasze Ministerstwa Skarbu Państwa za Tuska z PO uznało decyzję KE o konieczności zwrotu pomocy publicznej dla stoczni za decyzję od której, cytuję “nie wypadało się odwołać”!?...
@ Paweł ... 100 % prawdy !
I te fakty należy powtarzać codziennie ; bo liberalno-lewicowi politycy i ich fani zawsze "obracają kota ogonem" . Brawo !
Taa... jak zawsze wina
EU/opozycji/lekarzy/wirusa/kobiet/LGBT/sędziów/dziennikarzy/tamtych/komuchów/liberałów/Tuska/8 poprzednich lat/rolników/niepełnosprawnych/celebrytów*
*- niepotrzebne skreślić
Ta władza jest po prostu święta i jest objawieniem tego kraju! Rozumiem, że maseczki, respiratory to też wina też z listy powyższych?
Może niech ta władzunia popatrzy na swoje ostatnie 5 lat. Osobiście jak patrzę na ostatnie 15 lat, to widzę te same osoby na stołkach tyle, że pod różnymi szyldami. POPiS jest sobie równy...
@Pawel. Rozumiem że piszesz do mnie, nie do Nowaka. Oficjalnie wiadomo że z PiSu zaszczepiło się dwóch starostów i jeden burmistrz którego zoba jest medykiem i zaszczepił się jako "osoba z rodziny". Co do tych 250mld to Morawiecki twierdził że łącznie w latach 2008-2015 luka VAT wyniosła łącznie 250mld, oczywiście jak to w przypadku Morawieckiego, wyliczenia były bez podania źródła. Afera Amber Gold była wielkościowe mniejsza jak GetBack ale klika osób związanych z parta ma z tym zwiazek dlatego ja wyciszono przejmując Idea Bank przez PKO ale bez długów tego pierwszego w związku z czym ludzie oszukani w GetBack najprawdopodobniej nigdy nie dostaną swoich pieniędzy. A pensje w PGZ owszem były duże, ale dla byłych wojskowych lub inżynierów z doświadczeniem a nie dwudziestoparolatków ktorzy są kolegami Macierewicza. Ale spoko, jak ktos lubi jak go kraj okrada to luz. Fajnie teraz robisz wygibasy pokazując że PO było dokładnie takie samo. Owszem, było, ale PiS szedł do władzy że sztandarami "dobrej zmiany" i "taniego państwa" ale chyba się po drodze pogubili.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty