Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Willa Lentza. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Willa Lentza. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wkrótce ogłoszony nowy konkurs na dyrektora Willi Lentza, w kryteriach skrócony okres doświadczenia pracy na kierowniczym stanowisku w kulturze - takie informacje o planach miasta wobec instytucji usłyszeli w poniedziałek szczecińscy radni.
Obecnie funkcję dyrektora Willi Lentza pełni oddelegowana urzędniczka wydziału kultury.

Miasto powołało nową instytucję kultury w lipcu 2020 roku, początkiem działalności miał być 1 października. Jednak, w związku z pandemią, konkurs na dyrektora ogłoszono w połowie listopada. To postępowanie ostatecznie urząd unieważnił.

- Teraz, "w przeciągu kilku dni" pojawi się nowe konkursowe ogłoszenie - mówiła dyrektor wydziału kultury w urzędzie Joanna Leszczyńska. - Pierwszym najważniejszym wymaganiem był udokumentowany co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w sektorze kultury. Tym razem proponujemy, żeby to był okres czteroletni z taką intencją, żeby dotrzeć do szerszego grona zainteresowanych.

Gdy w lipcu powoływano instytucję kultury Willa Lentza, urząd informował, że "podstawowym celem działania Willi Lentza ma być prowadzenie działalności kulturalnej, a także podejmowanie działań służących upowszechnianiu, zachowaniu oraz promocji dziedzictwa kulturowego Szczecina".
"W przeciągu kilku dni" pojawi się nowe konkursowe ogłoszenie - mówiła dyrektor wydziału kultury w urzędzie Joanna Leszczyńska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty