Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura w sprawie marszałka Grodzkiego - tematem "Radia Szczecin na Wieczór".
Chciałbym, żeby ta sprawa została jak najszybciej wyjaśniona, by trafiła do sądu i żeby materiał dowodowy zebrany przez prokuraturę ocenił sąd - powiedział zajmujący się tematem Tomasz Duklanowski, zastępca redaktora naczelnego Radia Szczecin.

- Myślę, że każdemu na tym zależy. Mam nadzieję, że zależy na tym też i marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu. Myślę, że niedługo będziemy mogli się już spodziewać tego, że prokuratura skieruje wniosek o uchylenie immunitetu i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Ten materiał jest dość długo zbierany, o czym mówił prokurator Lorenc. On nie jest zbierany po to, żeby był, tylko w określonym celu - mówił Duklanowski.

Na miejscu prof. Grodzkiego zrobiłbym wszystko żeby oczyścić się i zrzekłabym się immunitetu - powiedział Michał Jach, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Życzę panu marszałkowi, żeby został oczyszczony z zarzutów, bo znam dokonania życiowe pana profesora Grodzkiego i na miejscu pana marszałka zrobiłbym wszystko, by się z nich oczyścić - powiedział.

Artur Łącki - poseł Koalicji Obywatelskiej oponował.

- Ktoś rzuca kalumnie i oszczerstwa w stronę pana marszałka i on się ma zrzekać immunitetu?! Zgadzam się, ale: w starych i dobrze zakorzenionych demokracjach. Niestety, obawiam się, że u nas nie ma starej i dobrze zakorzenionej demokracji - argumentował.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie na początku grudnia 2019 r. wszczęła śledztwo dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie w 2009 r., gdy kierował nim prof. Tomasz Grodzki. Śledztwo toczy się w sprawie, do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.

Prof. Grodzki w ubiegłym roku komentował, że nigdy nie brał pieniędzy i nie uzależniał wykonania czynności medycznych od wpłaty pieniędzy.

Po 15 miesiącach śledztwa przesłuchano 180 świadków, ujawniono 14 zdarzeń korupcyjnych, które mają mieć związek z działalnością szpitala Szczecin-Zdunowo. Jednak tylko 5 z nich się nie przedawniło - wynika z komunikatu Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Jeżeli prokuratura będzie chciała przedstawić zarzuty Grodzkiemu, musi złożyć wniosek o uchylenie mu immunitetu.
Chciałbym, żeby ta sprawa została jak najszybciej wyjaśniona, by trafiła do sądu i żeby materiał dowodowy zebrany przez prokuraturę ocenił sąd - powiedział zajmujący się tematem Tomasz Duklanowski, zastępca redaktora naczelnego Radia Szczecin.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

czy aby na pewno jeszcze zastępca naczelnego?????
Jak na razie, to prokuratura chyba nie chce stawiać zarzutów komukolwiek.
Tymczasem Tomasz D. ponoć ma sprawę z powództwa prof. Grodzkiego.
Ciekawe, czy także tu mu zależy, aby sprawa została jak najszybciej wyjaśniona?
Kolejny dobry przykład niedemokratycznego, absurdalnego i niebezpiecznego pojmowania "wolności słowa" według PO, po deklaracji likwidacji TVP Info. (Trzeba przyznać, że w likwidowaniu PO jest dobre). Mianowicie pozwanie przez Grodzkiego dziennikarza za opisywanie przez niego przypadków brania łapówek przez Grodzkiego.
a nie przeszkadza ci, że ów "dziennikarz" publikuje wręcz materiały o charakterze procesowym, wręcz jakby wyjęte (dobre słowo!) z akt podręcznych prokuratora, a prokuratura nie reaguje na ujawnianie świadków i informacji, które normalnie stanowią ściśle i prawnie chronioną tajemnicę śledztwa, a którą można uchylić jedynie postanowieniem prokuratora i/lub sądu???
Nie dziwi cię to???
Mnie dziwi. I wisi mi los Grodzkiego - jeśli brał, to niech odpowie!
Ale nie godzę się na taką polityczną nagonkę, która łamie wszelkie demokratyczne standardy praworządności. Bo to jest czekistowski styl i model działania
Ujawnianie faktów przez Terlikowskiego nie jest polityczną nagonką, lecz jego pracą i obowiązkiem. Frazes o politycznej nagonce już dawno się wyświechtał. Jeżeli ktoś zgodzi się ujawnić przypadek łapówki i podpisze się pod tym oficjalnie swoim imieniem i nazwiskiem, to Terlikowski może takie informacje podać i nie jest to żadna tajemnica.
Paweł, póki co żyjemy jeszcze w państwie prawa i osoba bez prawomocnego wyroku pozostaje niewinna, czy ujawniono fakty to już określi sąd. Oczywiście w przypadku Grodzkiego bo wynoszenie tajnych informacji przez wiceszefa Polic, Tomasza Panasa już według prokuratury przestępstwem nie jest. Z resztą, dla Radia Szczecin ten temat nie istnieje.
Maniera ... mających coś za uszami.
Wybielanie ... przez atak na ujawniających fakty dziennikarzy.
No nie zgadzam się że każdemu zależy na wyjaśnieniu sprawy, na pewno nie każdemu, co to to nie, IMMUNITET, za tym się będzie chroniła 3 osoba, teraz w Państwie albo potem pod celą, uważam że należy wyjaśnić do dna jak to mówią , najgorszej miary złodziejstwo, bazujące na śmierci bliskich nieuleczalnie chorych ludzi ! Uważam że ci ludzie oskarżający trzecią osobę w państwie o haniebne łapówkarstwo, powinni ponieść zasłużoną karę ! Jeżeli kłamią oczywiście ! A jak jest odwrotnie , no to cho , cho !
Druga sprawa, do zbadania , mając na uwadze niebywale wybychane ego 3 osoby , proszę o sprawdzenie takich, być może plotek, że teraz stacja Szczecin Zdunowo, po remoncie ma się nazywać potem " TOMASZÓW GRODZKI "
Pozdrawiam Krzysztof Bazan

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty