Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Wierzy, że niezależnie od różnic i dyskusji rząd Zjednoczonej Prawicy utrzyma większość w tej kadencji - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" poseł PiS Michał Jach. To odpowiedź na pytanie o konflikt w Porozumieniu Jarosława Gowina.
Jach dodawał, że tarcia między koalicjantami w polityce są czymś normalnym, podobnie miało być - choć mniej medialnie - w czasach rządu PO-PSL. Jednocześnie polityk mówił, że najważniejsza jest kontynuacja reform i dobrej zmiany w kraju.

- Mnie interesuje jedno: czy rząd dobrej zmiany utrzyma większość, a mam taką głęboką nadzieję. Oczywiście w polityce nic pewnego nie ma, ale wydaję mi się, że znam przewodniczącego Adam Bielana, znam premiera Gowina, polityków z Solidarnej Polski i wiem, że to są osoby rozsądne - powiedział Michał Jach.

Poseł Jach nie wykluczył też współpracy z Pawłem Kukizem, choć jak przyznał, nie zna szczegółów rozmów liderów na ten temat. Zwracał uwagę, że na przykład postulat wprowadzenia sędziów pokoju znalazłby poparcie w Prawie i Sprawiedliwości.
Polityk mówił, że najważniejsza jest kontynuacja reform i dobrej zmiany w kraju.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty