Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rządowa pomoc potrzebna, choć gospodarka teraz "jedzie na oparach". Kluczowe wydaje się zaszczepienie i mądre zachowanie Polaków - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" rektor Uniwersytetu Szczecińskiego Waldemar Tarczyński.
Profesor ekonomii mówił, że wsparcie w postaci "tarcz antykryzysowych" okazało się istotnym elementem w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii. W Zachodniopomorskiem wypłacono z tego tytułu 6 miliardów złotych.

- Tą pomoc należy ocenić jak najbardziej pozytywnie. Możemy ubolewać nad tym, że nie mamy więcej pieniędzy, aby jeszcze ta pomoc była większa, ale ona ma istotne znaczenie. Ona nie pomoże wszystkim, ale na pewno znaczny odsetek przedsiębiorców korzysta z tej pomocy - powiedział prof. Tarczyński.

- Poza tym mamy 13 i 14 emeryturę w tym roku - dodał prowadzący audycję Kamil Nieradka.

- To nie są jakieś kolosalne pieniądze, ale na pewno dla ludzi w podeszłym wieku to jest istotna pomoc, chociażby np. w okresie świątecznym i przedświątecznym - odpowiedział rektor US.

Profesor Waldemar Tarczyński przyznał, że opowiadał się za wprowadzeniem stanu wyjątkowego. Jednak, jak pokazują przykłady innych państw, całkowite zamykanie gospodarki nie jest wyjściem z sytuacji.
Profesor ekonomii mówił, że wsparcie w postaci "tarcz antykryzysowych" okazało się istotnym elementem w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty