Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Mimo, że do Polski dotarła największa fala zakażeń koronawirusem, mieszkańcy korzystają z pięknej pogody. Spacerują, opalają się i uprawiają sport. Niestety, spora część bez maseczek i bez zachowania dystansu społecznego.
- To przerażające, że ludzie nie przestrzegają obostrzeń - skomentował sytuację na Bulwarach i Jasnych Błoniach, ratownik medyczny Tomasz Kubiak.

- Ludzie już nie reagują na apele o to, aby się zabezpieczać - mówi Kubiak. - Może to kwestia zobaczenia osoby pod respiratorem, usłyszenia ostatnich dźwięków w życiu tej osoby, zobaczenie jak zamyka oczy i pyta czy jeszcze je otworzy. Do nas medyków to przemawia. To też powoduje u nas psychiczne zmęczenie. To wszystko nie są łatwe decyzję. Natomiast, kiedy widzimy ludzi dookoła, którzy ignorują prośby ludzi walczących o między innymi o ich życie. Taka postawa przeraża.

Jak dodawał, sam mimo że jest zaszczepiony, to nie rezygnuje z maseczki.

Za nienoszenie maseczki można dostać mandat. Jest to zgodne z prawem, jak orzekł Rzecznik Praw Obywatelskich i Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA.

- Jest bardzo dużo ludzi, ale staramy się szukać ławek, gdzie nie ma nikogo innego. Staramy się unikać zgromadzeń. Maseczka zawsze jest. Zawsze nosimy, bo musimy. Boimy się dostać mandat i boimy się też zachorować. Więcej osób jest bez maseczek. Generalnie taki jest trend. Boję się, ale trzeba wyjść na powietrze i nie sposób siedzieć w domu cały czas - tak reporterce Radia Szczecin mówili szczecinianie.

Według przepisów, maseczki nie trzeba nosić w lasach, parkach i na plaży, ale pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 metra.
- To przerażające, że ludzie nie przestrzegają obostrzeń - skomentował sytuację na Bulwarach i Jasnych Błoniach, ratownik medyczny Tomasz Kubiak.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 9 komentarzy

Aktualizacja bazy wirusów, akurat na Święta.
większość bez maseczek.
A policja z pobłażaniem to toleruje albo udają ślepych, głuchych i chromych
Tak się zastanawiam za co kasę bierze ten ich najwyższy nadzorca, czyli wicepremier ds. bezpieczeństwa, skoro podległe mu służby nie reagują na tak masowe lekceważenie prawa (i sprawiedliwości też!), choć przecież buńczucznie zapowiadano ziobro pobłażania dla lekceważenia obostrzeń ???
Panie Janie, pytanie z innej beczki: można pić alkohol na bulwarach? Wiedzy ma Pan wiele, więc może się Pan wypowie ;-)
Przykre to jest strasznie jak zmanipulowanych mamy ludzi ze nie wierzą ze covid ich dotyczy...Władza boi się grać twardziej żeby się nie pokazać jako państwo opersyjne ale może pora?Ludzie umierają...
Znowu wina PiS, że wyszło słońce i ludzie na spacer czasem bez masek. Poziom hipokryzji master.
Równo rok temu profesor Szumowski powiedział że nie wie po co ludzie noszą maseczki, że one nie działają a w Azji je noszą bo tam jest taka kultura żeby nosić. I nagle maseczki okazały się cudowną bronią na wirusy? Czy może profesor Szumowski okazał się głupolem - nie wiedział o tym że maseczki jednak działają? Kto tu z kogo robi durnia? Nie noszę maseczki i nie będę nosił oraz zakazuję dzieciom nosić maseczki. Są badania duńskie, które wskazują że maseczki nie działają. Są kraje, które nie stosowały lokdałnu i mają takie same liczby.
A przerażającym jest to, że tak łatwo dochtory zgodziły się z ministrem żeby odwołać zaplanowane leczenie ludzi. Tylko jeden dyrektor w polsce odmówił wykonania rozkazu i realizuje planowe zabiegi. Tylko jeden doktor w polsce w Przemyślu Bodnar przyjmuje osoby chore na kowida. Reszta doktorów odmawia im wizyt, diagnoz, nawet zastrzyków nie chcą robić. Czy to nie jest chore? Awantura o maseczki a o tym że nie można leczyć ludzi na bieżąco ratownik ani słowa? To są mordercy a nie ratownicy. Lekarze, którzy nie leczą kowidowców też są tchórzami i mordercami. Zostaną osądzeni na sądzie ostatecznym i ta cała forsa zarobiona na biedakach, którzy im muszą płacić bo nie mogą na nfz wyjdzie im bokiem.
Ja propo tej wypowiedzi tego ratownika A może się niech tak wypowie o tych zawieszonych zaplanowanych zabiegach czy operacjach przez rząd i patrząc na ludzi którzy wychodzą z dziećmi w słoneczne dni na spacery na place zabaw to jest piękny widok naprawdę przy tej pogodzie nie da się oddychać w maseczce ja sam osobiście też jej nie noszę i propo policjantów mamy chyba najlepszych policjantów już w innych miastach to u nas chociaż myślą i niech pracują ludzi tak jak gdzieniegdzie się słyszy
Trzymajcie mnie, jak czytam te komentarze to normalnie... Ale idzie przywyknąć niestety.
Duńskie badania wykazały, że maseczka NAS nie chroni, co każdy już pewnie wie. To chroni INNYCH. I to jest wykazane badaniami. Jak to możliwe, że ludzie są tak ograniczeni, tacy głupio buntowniczy, że nie noszą maseczki, bo pan B nie miał w telewizji, albo, bo pan C tak powiedział, że nic nie dają. Pójdę na cmentarz(mimo zakazu), bo pan D poszedł i tak dalej. LUDZIE! Tu chodzi o wasze życie i nie tylko wasze, bo wielu innych ludzi. Przestańcie patrzeć na głupotę innych, ministra, sąsiada spod baru czy rządu. Wiele rzeczy jest nie tak! Ale spójrzcie na siebie i swoje czyny! Skąd ten egoizm w was, że nie chcecie tego kawałka materiału ubrać aby chronić innych, biedną staruszkę obok przechodzącą? Ogarnijcie się! Ja straciłem już bliską osobę w tym szaleństwie, młodą, czysto z powodu koronawirusa. Nagle - z dnia na dzień, nie po żadnej długiej walce w szpitalu. Noszę tę maseczkę, męczę się, słucham i widzę złośliwe słowa i uśmiechy z osób obojętnych na ludzką tragedię, ale noszę...
Brednie. Szmaciana maska nic nie daje, w Niemczech używa się tylko ffp2 i chirurgicznych.
Do tego Niemcy nie noszą masek na świeżym powietrzu. Gubicie się w zeznaniach gamonie ;-)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty