Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Uważa, że Tomasz Grodzki powinien jak najszybciej poddać się "weryfikacji", a powoływanie się na błędy we wniosku o uchylenie immunitetu nazywa "groteską" i "kpiną".
Tak poseł PiS-u Czesław Hoc skomentował sprawę odesłania dokumentów w sprawie marszałka Senatu z powodu formalnych niedociągnięć.

Przypomnijmy, że Senat zwrócił dokumenty prokuraturze, ponieważ m.in. podpisał się pod nimi zastępca Prokuratora Generalnego, a nie Prokurator Generalny.

Hoc w "Rozmowach pod Krawatem" powiedział, że jeśli Tomasz Grodzki czuje się niewinny, sam powinien zrzec się immunitetu.

- Powinien pan marszałek sam poddać się takiej weryfikacji, jeśli są oskarżenia, są akty oskarżenia. Każdy by chciał się oczyścić, ja zresztą tego mu życzę, aby się oczyścił, są jednak pewne procedury i trzeba ich przestrzegać. Doszukiwanie się, że nie podpisał tego Główny Prokurator, i jeszcze trzy tygodnie, dumając nad tym, to zakrawa troszeczkę na groteskę i kpinę - komentował Hoc.

Prokuratura chce postawić marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu zarzut przyjmowania łapówek. Aby to zrobić i rozstrzygnąć sprawę przed sądem, marszałkowi trzeba uchylić immunitet.
- Doszukiwanie się, że nie podpisał tego Główny Prokurator, i jeszcze trzy tygodnie, dumając nad tym, to zakrawa troszeczkę na groteskę i kpinę - komentował Hoc.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty