Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Zamiast "Marszu dla Życia" możliwość osobistego uderzenia w dzwon "Głosu Nienarodzonych".
To akcja Fundacji Małych Stópek zorganizowana w niedzielę na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Przywieziony z Podkarpacia dzwon ustawiony został tuż przy pomniku Papieża Jana Pawła II.

- Moim zdaniem to super pomysł. Jestem bardzo zadowolona, że Szczecin jest za życiem i że tak dużo osób tutaj dzisiaj jest. - Ta forma jest całkiem fajnie zorganizowana. Jestem z dwójką dzieci. Przyjdźcie i uderzcie, można pokazać też dzieciom, bawią się świetnie, przy okazji warto im wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi - mówili szczecinianie.

Adrian Perec, grafik w Fundacji Małych Stópek przypomina sobie sytuację, w której udało mu się przekonać kobietę na forum internetowym, żeby nie dokonywała aborcji.

- Wysłałem jej pamiętam taki filmik na YouTube z usg z szóstego tygodnia, gdzie było wyraźne echo serca tego nienarodzonego dziecka. Ku mojemu zdziwieniu to właściwie wystarczyło żeby dziewczyna zmieniła zdanie. Dużo rozmawiała ze swoją rodziną, rodzina też zmieniła zdanie na temat tej aborcji, przyjęła to życie. Taki drobny gest, wystarczyło usg z szóstego tygodnia. Oczywiście zaoferowałem jej dalszą pomoc, chciałem jej wyprawkę sfinansować z Fundacją Małych Stópek, ale to już nie było potrzebne. Ta rodzina już jej pomogła - mówi Perec.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek radzi, jak rozmawiać o obronie życia od poczęcia z nieprzekonanymi.

- Być człowiekiem obrony życia i to będzie samo przychodziło. Oczywiście mnie, jako księdzu działającemu w Fundacji Małych Stópek przychodzi to bardzo łatwo, ale po prostu wiem jedno, że tych sytuacji w życiu spotykamy tak dużo, w kontekście jakieś rozmowy, wystawy. I myślę po prostu bądźmy ludźmi wartości życia, a sytuacja, doświadczenia, przyjdą same - mówi Kancelarczyk.

Kolejka szczecinian ustawia się do tego, żeby zamanifestować obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

- Ten dźwięk dzwonu jest po to, aby budzić sumienia. Ta symbolika dzwonu jest bardzo ważna dla pobudzenia sumień. Musimy jak najwięcej robić dla obrony życia w naszym kraju - przekonuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

W dzwon "Głosu Nienarodzonych" uderzać można dziś do godziny 21.00.
Relacja Adama Wosika [Radio Szczecin]
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty