Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Leszek Dobrzyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Leszek Dobrzyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Poseł PiS komentuje sejmowe głosowanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy: - Platforma Obywatelska stanęła w jednym szeregu z antyunijnymi siłami - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Leszek Dobrzyński.
Polityk zwracał uwagę, że PO pozycjonowała się jako partia "euroentuzjastów" i straszyła "polexitem" przygotowywanym rzekomo przez PiS. Tymczasem w głosowaniu nad wypracowanym w Unii Funduszem Odbudowy, do którego potrzeba zgody wszystkich parlamentów krajowych - totalna opozycja zadziałała w myśl zasady "niech się pali i wali, byle obalić rząd PiS" - oceniał Dobrzyński.

- Jeżeli ktoś albo wstrzymuje się, tak jak w przypadku Platformy Obywatelskiej, albo postanowił głosować przeciw, to powinien zdawać sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji. Nie mówię tutaj na przykład o Konfederacji, natomiast jeśli Platforma - wieszcząca się najbardziej europejską ze wszystkich europejskich partii - wstrzymuje się od głosu, to rozumiem, że mamy tutaj do czynienia z ruchem, który stawia Platformę w równym szeregu ze wszystkimi partiami czy siłami, które są hamulcowymi Europy - tłumaczył Dobrzyński.

Poseł PiS stwierdził, że w związku z taką postawą PO oczekuje reprymendy Donalda Tuska, szefa Europejskiej Partii Ludowej, która w Brukseli w pełni popiera Fundusz Odbudowy.
- Nie mówię tutaj na przykład o Konfederacji, natomiast jeśli Platforma - wieszcząca się najbardziej europejską ze wszystkich europejskich partii - wstrzymuje się od głosu, to rozumiem, że mamy tutaj do czynienia z ruchem, który stawia Platformę w równym szeregu ze wszystkimi partiami czy siłami, które są hamulcowymi Europy - tłumaczył Dobrzyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty