Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Adam Lisowski
Fot. Adam Lisowski
Skazani z zakładu karnego budowali kościół w Chominie, który we wrześniu podczas konsekracji otrzyma za patrona bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
To będzie jeden z elementów archidiecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, która odbędzie się 12 września w Warszawie.

Budowa świątyni, która znajduje się w powiecie kamieńskim, rozpoczęła się osiem lat temu. Pierwsza msza św. została odprawiona w 2015 roku. Przy budowie pomagali m.in. skazańcy z pobliskiego zakładu karnego.

- Skazani z Buniewic wykonali w drewnie tryptyk, który przedstawia ukrzyżowanego Chrystusa, Matkę Bożą, świętą Magdalenę i św. Jana Ewangelistę oraz Jana Pawła II i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Skazani obdarzeni talentem artystycznym wyrzeźbili w drewnie 14 stacji Drogi Krzyżowej - mówi parafianka Jadwiga Lisowska.

Świątynię budowali też okoliczni mieszkańcy, a także pielgrzymi rowerowi na Jasną Górę.

Kościół należy do parafii Benice. - Nie byłoby tej świątyni bez darczyńców i ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli z całego kraju i mieszkańców Chomina. Za to serdecznie dziękujemy - dodaje pani Jadwiga.

Konsekracja odbędzie się 18 września.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty