Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mam nadzieję, że wychodzimy już na dobre z sieci, bo kultura w wersji online nie zastąpi, kultury "na żywo" - mówiła w "Rozmowach pod Krawatem" Kinga Rabińska z klubu "Delta" w szczecińskim Dąbiu.
Kina i teatry będą otwarte w rygorze sanitarnym od przyszłego piątku. - Pandemia mocno uderzyła w kulturę lokalną, czyli taką, jaką zajmują się małe placówki jak Dom Kultury Krzemień w Zdrojach czy Klub Delta w Dąbiu - mówiła Rabińska i dodała, że coraz więcej jest fanów niszowych miejskich wydarzeń.

- Na przykład osiedlowe czy podwórkowe koncerty, wydarzenia, pokazy filmowe. Na pewno takich wydarzeń będzie więcej, bo my jako instytucje kultury też reagujemy na potrzeby odbiorców, na to, w czym oni chcą brać udział - powiedziała Rabińska.

Od przyszłego piątku, czyli od 21 maja będą mogły działać kina, teatry czy filharmonie, ale w reżimie sanitarnym i przy maksymalnie 50-procentowym obłożeniu.
- Pandemia mocno uderzyła w kulturę lokalną, czyli taką, jaką zajmują się małe placówki jak Dom Kultury Krzemień w Zdrojach czy Klub Delta w Dąbiu - mówiła Rabińska i dodała, że coraz więcej jest fanów niszowych miejskich wydarzeń.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty