Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali program społeczno-gospodarczy "Polski Ład". Fot. twitter.com/pisorgpl
Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali program społeczno-gospodarczy "Polski Ład". Fot. twitter.com/pisorgpl
Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadza program "Polski Ład". Zdaniem polityków opozycji, którzy byli gośćmi "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin, to program, którego wady przeważają zalety.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński podkreśla, że dzięki projektowi, Polska odbuduje się po kryzysie związanym z pandemią. - Proponujemy solidną trampolinę dla wszystkich Polaków do wybicia się po tym covidowym nieszczęściu, które nas wszystkich dotknęło - powiedział Dobrzyński.

Zjednoczona Prawica pokazała, że wciąż jest zjednoczona - komentował wiceprezes szczecińskiego Porozumienia Carlo Paolicelli. - Pomimo otoczki, które media zbudowały, wokół napięcia, które były w Zjednoczonej Prawicy, to jednak potrafiliśmy każdy w merytoryczny sposób dochodzić do swojego zdania.

Większość sloganów to tylko puste obietnice - tak program "Polski Ład" krytykowała posłanka klubu Koalicja Obywatelska Magdalena Filiks. - Od razu przypomniała się zapowiedź pana Jarosława Kaczyńskiego z 2015 roku, jak mieszkania miały kosztować 2,5 tys. zł za metr kwadratowy. Jesteśmy w roku 2021 i zajmujemy drugie niechlubne miejsce w Europie pod względem wzrostu cen mieszkań - podkreślała Filiks.

Wprowadzenie reform będzie miało swoje konsekwencje - dodał przewodniczący zachodniopomorskiej Konfederacji Marcin Bedka. - To, co myślę, że na pewno się wydarzy, to zmieni się próg podatkowy. Dlaczego? Bo wzrosną nam podatki, bo przestaniemy odliczać kwotę na ubezpieczenie zdrowotne.

"Polski Ład" to społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Skupia się on między innymi na zmianach w prawie podatkowym, wsparciu szpitali, emeryturach dla seniorów oraz dostępności mieszkań.
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński podkreśla, że dzięki projektowi, Polska odbuduje się po kryzysie związanym z pandemią.
Zjednoczona Prawica pokazała, że wciąż jest zjednoczona - komentował wiceprezes szczecińskiego Porozumienia Carlo Paolicelli.
Większość sloganów to tylko puste obietnice - tak program "Polski Ład" krytykowała posłanka klubu Koalicja Obywatelska Magdalena Filiks.
Wprowadzenie reform będzie miało swoje konsekwencje - dodał przewodniczący zachodniopomorskiej Konfederacji - Marcin Bedka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty