Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Równe szanse, równe obowiązki - tak o programie "Polski Ład" mówiła w "Rozmowie pod Krawatem" szefowa sejmikowego klubu radnych PiS i przedsiębiorca Małgorzata Jacyna-Witt.
W ocenie gościa "Rozmów pod Krawatem", propozycje Zjednoczonej Prawicy są korzystne dla większości Polaków.

Małgorzata Jacyna-Witt podkreślała, że obecny system podatkowy w Polsce szczególnie obciąża gorzej zarabiających.

- Jest tak, że to od nas przedsiębiorców zależy ile ludzie będą zarabiać, zarówno ci, którzy pracują w prywatnych firmach, jak i ci, którzy pracują w jednostkach administracyjnych czy w jednostkach publicznych. Jeżeli my będziemy odprowadzać odpowiednią wysokość podatków, to w jakimś sensie - po pierwsze opłacimy tych, którzy pracują w sferze publicznej, ale też musimy pamiętać o tym, że nasi pracownicy muszą zarabiać przyzwoite, godne pieniądze, bo inaczej po prostu nie będziemy się rozwijać - tłumaczyła Jacyna-Witt.

Według Małgorzaty Jacyny-Witt, zwracała także uwagę na propozycje poprawy sytuacji na rynku mieszkań. Odwołując się do swoich doświadczeń przedsiębiorcy branży budowlanej mówiła, że niewielkie domy i zabezpieczenia kredytów są bardzo potrzebne Polakom.
- Musimy pamiętać o tym, że nasi pracownicy muszą zarabiać przyzwoite, godne pieniądze, bo inaczej po prostu nie będziemy się rozwijać - tłumaczyła Jacyna-Witt.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Pokoleniu wychowanemu pod socjalistycznymi hasłami trudno zrozumieć, że należy wyrównywać szanse ... ale na starcie. To, w jaki sposób i na którym miejscu zawodnik dotrze do mety, zależy tylko od jego chęci, zaangażowania i pracowitości. Osoby w jakikolwiek sposób pokrzywdzone przez los (np. niepełnosprawne) powinny mieć bezwzględne wsparcie za pomocą pieniędzy płacących przez resztę społeczeństwa w ramach podatków... Tak, to nie rząd daje pieniądze, rząd je tylko dystrybuuje i to najczęściej nieudolnie i dla korzyści partyjnych. teraz większość tej dystrybucji idzie w kierunku nierobów, bo jest to elektorat tani w zakupie. Może niech rząd zatrudni jednego ekonomistę, aby wyjaśnił im podstawowe prawa ekonomii, np. to, że pobudzanie wzrostu samym wzrostem konsumpcji doprowadza do degradacji fundamentów gospodarczych... ale pewnie rząd myśli, po co fundamenty - jeszcze zdążymy się zabawić... a po nas ... choćby potop. na koniec nadzieja - jest coraz więcej mądrych ludzi... instrukcja z "1984" może nie wystarczyć. i tego Państwu życzę :)
#NowyWał Nieoficjalnie mówi się, że zmiany podatkowe wejdą w życie od nowego roku. Zapytacie Państwo kiedy planuje się wprowadzenie hucznie ogłaszanych ulg? Uwaga, uwaga... rok później :) Brawo PiS - piękny propagandowy policzek.

Największy (nieśmieszny) żart? Umowy cywilnoprawne (umowy zlecenia, umowy o dzieło) mają zostać w pełni OSKŁADKOWANE już od stycznia 2022, a od kolejnego roku... zlikwidowane. Już widzę jak rośnie szara strefa i wypłaty "pod stołem". Brawo PiS - stworzycie największy system nielegalnego zatrudnienia w historii.

Pomysł mieszkania bez wkładu własnego spowoduje oczywiście wzrost cen na rynku nieruchomości i zaburzenie rynkowych mechanizmów kupna/sprzedaży mieszkań. Jeżeli pamiętacie program mieszkanie+ to wiecie czym się kończy ingerencja państwa w deweloperkę. Brawo PiS - mieszkania nie są jeszcze wystarczająco drogie.

Najśmieszniejsza reforma? Dom do 70 mkw. bez formalności. Czyli możesz sobie postawić trochę większe mieszkanie niż studio bez pytania urzędnika o zgodę. Hurra. Brawo PiS - poczułem prawdziwą wolność.

Za mało nieśmiesznych żartów? Proszę bardzo. Naliczanie składki na ubezpieczenie zdrowotne, którą płaci się oddzielnie do ZUS. Jeśli ta składka nie będzie powiązana z kwotą wolną i nie będzie w całości odliczana od dochodu, to wtedy podatek ROŚNIE DLA WSZYSTKICH o 7,75%. Obciążenie podatkowe wzrośnie, bo PIT nie będzie już pomniejszony o składkę zdrowotną. Dla osób prowadzących aktualnie działalność gospodarczą składka zdrowotna jest ryczałtowa i wynosi 381 zł miesięcznie. Jak będzie po zmianie? Składka będzie naliczana od dochodu, a jednocześnie nieodliczalna w ogóle od podatku. Brawo PiS - takie tam podwójne uderzenie w polskich przedsiębiorców.

Co, jeśli się rozwijasz, starasz i zarabiasz 10 000zł miesięcznie? Państwo Cię zgniecie i finalnie będziesz obciążony daninami w wysokości... 39,75%. Osoby wkraczające w drugi próg realnie zapłacą 41%. Takie tam drobniaki dla rządu. Brawo PiS - jeszcze by się ludziom w głowie nie poprzewracało od tego dobrobytu.

Wszyscy doradcy podatkowi powinni wysłać kwiaty na Nowogrodzką, ponieważ po wprowadzeniu Nowego Wału będą mieli ręce pełne roboty. Brawo PiS - niedługo zaczniecie wyczuwać w powietrzu zapach przegranych wyborów.
Ludzie, to znaczy swoi. Wolnoć Tomku w swoim domku postawionym bez pozwolenia. W szkołach nauka o złej Unii. Óni robiom co chcom - to nie nowy ŁAD, ale BEZWŁAD.
PiS wprowadza Socjalizm 2.0, gdzie "badylarzami" będą zarabiający 10.000 i więcej.
Przypominam, że Gierek to przynajmniej pozostawił po sobie - poza długami - szereg zrealizowanych inwestycji i rozwiniętą kulturę.
Bo Gierek chciał, by Polska się rozwijała.
A ci tutaj? Oni chcą rządzić jak najdłużej. Tylko po to, by się nachapać, nakraść.
ZZPN Jana Bednarka
Najlepiej jak się siedzi w jakiejś radzie nadzorczej. Kiedyś w radzie Polskiego Radia i za darmo brać pieniądze. Co nie p.przewodniczaca.
POLSKA ŁAD JEST OK !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty