Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Końcowy efekt będzie zachwycający - tak o budowanym wciąż Morskim Centrum Nauki w Szczecinie mówi członek zarządu województwa.
Stanisław Wziątek w "Rozmowach pod Krawatem" odniósł się do słów szefa szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Karol Nieradka - także na naszej antenie powiedział, że niepokojące jest to, że budynek, który powstaje na Łasztowni różni się od tego, który wygrał w konkursie.

Wziątek uspokajał: inwestycje bardzo często zmieniają się już podczas realizacji. - Jestem przekonany, że jeżeli zaistniały zmiany, to tylko po to, żeby wzbogacić ofertę Morskiego Centrum Nauki, a efekt będzie, moim zdaniem, zachwycający. Każda inwestycja jest żywa, a więc uzupełnianie projektu o nowe formy, jest tylko bardziej rozwijające, a nie zawężające. Myślę, że w tym przypadku też tak będzie - powiedział Wziątek.

Inwestorem Morskiego Centrum Nauki jest Urząd Marszałkowski. W maju ubiegłego roku doszło do zmiany wyglądu fasady - elewacja miała mieć początkowo rdzawy kolor, teraz to czerwono - żółte prostokąty.

Budowa gmachu ma zakończyć się w przyszłym roku.
Wziątek uspokajał: inwestycje bardzo często zmieniają się już podczas realizacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty