Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Ogłoszenie przetargu na budowę Zachodniej Obwodnicy Szczecina już za chwilę - mówił, podczas konferencji prasowej w szczecińskim porcie, premier Mateusz Morawiecki.
Celem jest ponowne uprzemysłowienie Szczecina i Pomorza Zachodniego. Bez odpowiedniej infrastruktury drogowej nie będzie to możliwe - zaznaczył premier Morawiecki.

- Zachodnia Obwodnica Szczecina, to ponad 50-kilometrowy odcinek z najdłuższym tunelem w Polsce, mierzącym 5 kilometrów. To będzie wielka inwestycja. Blisko 5,5 miliarda złotych warta. Jestem po rozmowach w Ministerstwie Finansów i te środki zostaną zabezpieczone, już w najbliższym programie - Krajowym Programie Budowy Dróg - tłumaczył Morawiecki.

Jak dodał premier, Zachodnia Obwodnica Szczecina i pogłębiony tor wodny Szczecin-Świnoujście są potrzebne, aby bez przeszkód działać mogły nowa fabryka polimerów w Zakładach Chemicznych Police czy też planowany w Świnoujściu Głębokowodny Terminal Kontenerowy.

Na Pomorzu Zachodnim chcemy postawić na przemysł, bo ten sektor, to dobrze płatne miejsca pracy - przekonywał premier. Dowodem na to jest inwestycja w Policach, czyli budowa fabryki polimerów.

- To nas różni od poprzedników - zaznaczył, podczas konferencji w porcie, prezes rady ministrów. - Szczecin i Pomorze Zachodnie były w czasach naszych poprzedników - Platformy Obywatelskiej były przeznaczone trudno mi dzisiaj powiedzieć na co, może miały być tutaj usługi, ale na pewno nie przemysł.

Jak dodał Mateusz Morawiecki, inwestycja w Policach jest w pełni uzasadniona ekonomicznie. - Po czym to poznać? Po dużym deficycie w handlu międzynarodowym, handlu chemią. To około 8 miliardów euro deficytu. Taka inwestycja jak ta, to wielka inwestycja, która zredukuje deficyt chemii. Właśnie tutaj będzie biło przemysłowe, chemiczne serce Polski w Policach. To tutaj szczecinianie, mieszkańcy Zachodniego Pomorza będą mieli wysokopłatne miejsca pracy.

Dodajmy, że w fabryce polimerów w Policach trwa już rekrutacja. Inwestycja ma być gotowa za 2 lata.
- Blisko 5,5 miliarda złotych warta. Jestem po rozmowach w Ministerstwie Finansów i te środki zostaną zabezpieczone, już w najbliższym programie - Krajowym Programie Budowy Dróg - tłumaczył Morawiecki.
- To nas różni od poprzedników - zaznaczył, podczas konferencji w porcie, prezes rady ministrów.
Jak dodał Mateusz Morawiecki, inwestycja w Policach jest w pełni uzasadniona ekonomicznie.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 19 komentarzy

Już za chwilę prom popłynie...
Panie premierze czy był pan z gospodarską wizytą w stoczni zobaczyć jak tam stępka pod prom??????
Obietnice i roztaczanie wizji to specjalność premiera Morawieckiego. Czy premier raczy odwiedzić naszą legendarną stępkę , złożyć u jej stóp kwiaty, uklęknąć i powiedzieć zwykłe "przepraszam" ?
Ciekawe czy będzie tradycyjna fotka ze stępką!?
jakoś dziwnie nie chwala się elektrownią gazową w Nowym Czarnowie, to chyba jednak prawda, że powstanie ona jednak w Osrołece aby przykryć aferę.
Premiera wywieźli na drugi brzeg odry... żeby tylko teleobiektywy nie dosięgnęły w tle stępki superPiSpromu.
Wygląda na konkurs "Na kłamczuszka dekady"?
W stoczni nie dało się zrobić konferencji, bo cały teren zajęły promy i okręty podwodne.
nawijanie makaronu na uszy...
PiS nie zdołał zbudować promu w stoczni, no to?
Zlikwidować stocznię! Przecież to logiczne
i jeszcze jedno: PO Szczecin i województwo zachodniopomorskie olewało. Po prostu obcinali inwestycje i kasa szła na Śląsk lub do 3-miasta.
PiS Szczecin i województwo zachodniopomorskie też olewa, ale w innym stylu - obiecuje, opowiada, roztacza plany i programy, a potem...... w tym moczu, którym nas olało - obtacza i grilluje robiąc kolejne obietnice obietnic i plany kolejnych planów. I przyjeżdża taki jeden z drugim, robią kabaret nowych obietnic, a o poprzednich nawet się nie zająkną! Jakby ludzi faketycznie mieli za ciemniaków.
Z tymi ich obietnicami to taki, nomen omen, efekt JOJO :)))))
Jakoś jak premier obiecuje, to nic z tych planów i obietnic nie wychodzi. A jak się wziął za obwodnicę Szczecina, to obawiam się, że podzieli los innych flagowych inwestycji. I sobie poczekamy na nią jeszcze dłłłłuuuuggggoooooo...
To przypomina bajkę Andersena "Nowe szaty Cesarza", gdzie "uszyto" niewidoczne, przezroczyste szaty dla Cesarza.
Tak też widzę "prom" i "Stocznię".
No może oprócz Polic-2, które szyje koreański krawiec.

A mogli zapowiedzieć budowę latającego promu kosmicznego na Marsa: NSS Jarosław ;-)
Znowu przybić tabliczkę do kolejnej stępki, Dzięga zrobiłby pokropek i pojechaliby wszyscy zadowoleni, z kolejnymi obietnicami na ustach.
To jest nieprawdopodobne jak większość komentujących tęskni za Rządami Tuska , aby było tak jak było czyli NIC ! Likwidacja miejsc pracy lub praca za miskę ryżu ; to faktycznie są marzenia ludzi o niskim intelekcie i niskiej wiary w siebie. No ale cóż , 80 lat propagandy Komunistycznej podtrzymywanej m.in. przez PO-PSL musiała wywrzeć takie piętno na nie jednym organizmie !
Nomis , Brawo ty ,nic dodać ,nic ująć .W samo sedno .
Drogi Panie Nomis.
Mam gdzieś PO, rządy Tuska i "przez 8 ostatnich lat rządów PO".
Dlaczego?
Może szanowny Pan zauważyłby, że ostatnie 6 lat rządzą Wasi.
Samodzielnie. I mają wszystko.
Co zrobili dla regionu mając wszystko?
Hmmm... Za 2 lata kompletnie się zdezaktualizuje "przez 8 ostatnich lat rządów PO", ale niektórzy kompletnie tego nie widzą???

Przez 6 ostatnich lat Prawo i Sprawiedliwość (...........) zrobiło dla regionu!!!
Nakłamali, obłowili się w spółkach, zarządach i radach nadzorczych (a niektórzy i utuczyli).
Zlikwidowali 2 stocznie (ST3, Gryfia w Świnoujściu).
Jak się skończy kroplówka po Świnoujściu to padnie i Gryfia w Szczecinie.
Nie uruchomili Stoczni Szczecińskiej.
Od początku kłamali w sprawie promu.
Zaraz padnie PŻB i PŻM jak nie będą mieli czym pływać po Bałtyku.
Zaraz trzeba będzie zwrócić kasę za budowę terminali dla NARODOWYCH POLSKICH PROMÓW w Ystad, bo Szwedzi będą musieli zwrócić kasę do UE, i pociągną nas o odszkodowanie jak Czesi.

Więc jak już piszecie o Tusku i jego "winach"; którego u nas obecnie w polityce nie ma, to spójrzcie najpierw na swoje brudy, na swoje "nie udało się", na swoją propagandę sukcesu, którego nie ma, na te pokraczne ściemnianie, od którego niektórym nos rośnie do ziemi.
Bo w rozrachunku 8 lat rządów PO i 8 lat rządów PiS dostajecie w d(...) niemal do zera.
Nomis.. to napisz za co Ty teraz pracujesz?
@ pan_głosny i @ natan 1000 ...
Z chęcią odpowiem. Po pierwsze nie rozumiem określenia "Wasi ". Jeżeli Pan lubuje się w podziale elektoratu na Nasi czy Wasi no to mamy co mamy. Mam takie same prawo do subiektywnej oceny rządów od 1990 roku jak każdy . Ale idąc dalej tym szlakiem ; tak samo Nasi robią dobrze ludziom jak Wasi robili źle ! Proste? Panimał !?
Za co pracuję ? Za godziwe wynagrodzenie ! Dla jednego to miska ryżu , ale z okrasą ; dla drugiego godne życie - uprzedzając kolejne pytanie - godne życie nie wymaga ubiegania się o chwilówki i w 90 % żywienia się "U Sowy i Przyjaciół" . Jeżeli wyżej Pan stawia 25 pln. zasiłku Rodzinnego za Tuska niż 500 pln. za Kaczyńskiego to gratuluję poczucia własnej wartości !
hmmm, kto przypomni "nomis", że standard życia Polaków oparty o "miskę ryżu" wymyślił niejaki p. Morawiecki, niechlubnie nagrany, jak zwykle przy korycie?
Nomis, gigantyczne zadłużanie państwa nie robi dobrze nikomu. No może jedynie PiSowi bo mogą się chwalić że wzięli wielki kredyt. Naucz się że tego 500+ nie daje ani Kaczyński, ani PiS, płacisz za to Ty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty