Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Na Zamku Książąt Pomorskich trwają Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej, w ramach której zaplanowano sporo atrakcji. Odwiedzający mogli spróbować burgerów z dziczyzny, znaleźć coś wyjątkowego na stoiskach z rękodziełem czy obejrzeć pokazy sokolnicze i psów ras myśliwskich.
Jak mówi Przemysław Malec - prowadzący Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej - odwiedzający pytali niemalże o wszystko, o jest związane ze współczesnym łowiectwem.

- Jak wygląda polowanie, jak wygląda nasza pasja, co robimy w lesie, czy rzeczywiście jest tak, że pies jest niezbędny do polowania. Jak dużo dzików jest w lesie, co z nimi zrobić, albo w jaki sposób sobie poradzić, kiedy spotkamy dzika, który zastąpił nam drogę - mówi Malec.

A w niedzielę kolejny dzień atrakcji podczas Zachodniopomorskich Dni Kultury na Zamku Książąt Pomorskich.

- W niedzielę od godziny 10 zapraszamy wszystkich serdecznie na Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie czekamy usilnie na to, żebyście przyszli, bawili się razem z nami, poznali naszą pasję, poznali myśliwych, leśników, skosztowali niesamowitej dziczyzny - dodaje Malec.

W niedzielę godzinach 10-17. Będą występy i pokazy na scenie, a także jarmark ze stoiskami rękodzielników, organizacji przyrodniczych i turystycznych.
- Jak wygląda polowanie, jak wygląda nasza pasja, co robimy w lesie, czy rzeczywiście jest tak, że pies jest niezbędny do polowania. Jak dużo dzików jest w lesie, co z nimi zrobić, albo w jaki sposób sobie poradzić, kiedy spotkamy dzika który zastąpił nam drogę - mówi Malec.
- W niedzielę od godziny 10 zapraszamy wszystkich serdecznie na Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie czekamy usilnie na to żebyście przyszli, bawili się razem z nami, poznali naszą pasję, poznali myśliwych, leśników, skosztowali niesamowitej dziczyzny - dodaje Malec.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty