Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Źródło: Facebook Baltic Guitar Days
Źródło: Facebook Baltic Guitar Days
Koncertem w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rozpoczęła się w środę wieczorem druga edycja Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Baltic Guitar Days.
To znakomite spotkanie z gitarą na najwyższym poziomie wirtuozerii tego instrumentu. Festiwal będzie gościł znakomite grono europejskich gitarzystów oraz sporą międzynarodową grupę niezwykle uzdolnionych młodziutkich uczestników konkursu.

Festiwal składa się bowiem z cyklu koncertów i konkursu gitarzystów, gdzie pula nagród wynosi ponad 6000 Euro.

- Zapraszam w czwartek wieczorem - mówi dyrektor, pomysłodawca Bałtyckich Dni Gitary, Jakub Kościuszko.

- Wszystkie kolejne koncerty odbywają się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w naszej pięknej klimatyzowanej sali koncertowej. Formularz rezerwacji jest dostępny na stronie Baltic Guitar Days. Tam można te wejściówki jeszcze rezerwować. One są bezpłatne. Od czwartku do niedzieli mamy koncerty bezpłatne. W czwartek koncert flamenco, z najlepszą polską tancerką flamenco, Anną Mendak, gitarzystą Rainerem Maria Nero i perkusjonistą, Carolosem Ronda Mas - dodaje Kościuszko.

Ci znakomici soliści będą oceniać swoich przyszłych scenicznych kolegów po fachu - mówi dalej Kościuszko.

- Bardzo dużą uwagę przykładam do wspierania muzyków. Sam otrzymałem takie wsparcia w życiu ogromne od wielu osób. Konkurs skupia 40. najwspanialszych młodych gitarzystów z krajów takich jak Polska, Włochy, Chorwacja, Japonia, Chiny, Niemcy, Czechy, Ukraina. To będzie równie wysoki poziom artystyczny, jak na wieczornych koncertach - mówi Kościuszko.

Przesłuchania konkursowe zaczynają się w piątek, poprzedzone jednak zostaną lekcjami mistrzowskimi.
- W czwartek koncert flamenco, z najlepszą polską tancerką flamenco, Anną Mendak, gitarzystą Rainerem Maria Nero i perkusjonistą, Carolosem Ronda Mas - dodaje Kościuszko.
- Ci znakomici soliści będą oceniać swoich przyszłych scenicznych kolegów po fachu - mówi dalej Kościuszko.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty