Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Reklamowy porządek w Szczecinie zacznie się w 2023 roku. Wtedy gotowa ma być uchwała krajobrazowa - zapewniał na naszej antenie zastępca prezydenta Szczecina.
Daniel Wacinkiewicz tłumaczył, że prace nad dokumentem, którego pierwsza wersja trafiła pod obrady radnych cztery lata temu, wciąż trwają. Jak wyjaśniał w "Rozmowach pod Krawatem", procedura jest bardzo czasochłonna, a urzędnicy nie chcą popełnić błędów z poprzedniego projektu.

- Do końca tej kadencji będziemy mieli tę uchwałę. To jest ponad rok samej procedury. Kluczem jest treść, przede wszystkim jej wypracowanie i przedyskutowanie, bo tego błędu nie można powielać. Musimy przedyskutować tę uchwałę już na etapie jej projektów i założeń, czym zajmiemy się w 2022 roku. Musimy wprowadzić pewne regulacje, które nie chciałbym, żeby były tylko karami za niestosowanie się do tych rozwiązań, ale by były pewnym mechanizmem zachęty do zmiany jakościowej, żebyśmy dostrzegli, że jest pewien potencjał w dobrym szyldzie, w dobrej reklamie - dodaje Daniel Wacinkiewicz.

Kilka miesięcy temu radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli zobowiązać prezydenta Szczecina do uchwalenia przepisów, które porządkowałyby reklamowy bałagan na ulicach do końca roku. Propozycja upadła jednak w głosowaniu. Pierwszą wersję uchwały krajobrazowej miasto przedstawiło w 2017 roku. Nie trafiła nawet na obrady sesji rady miasta.
Jak wyjaśniał w "Rozmowach pod Krawatem", procedura jest bardzo czasochłonna, a urzędnicy nie chcą popełnić błędów z poprzedniego projektu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty