Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poglądy profesora Grodzkiego wydają się "wyważone" - oceniał w "Rozmowach pod Krawatem" dyrektor szpitala w Zdrojach oraz miejski radny Platformy Obywatelskiej Łukasz Tyszler. Pytaliśmy o wypowiedź partyjnego kolegi Tomasza Grodzkiego - ten stwierdził, że w Polsce wystarczy 130 szpitali.
To oznaczałoby likwidację ponad 800 istniejących obecnie placówek. Tyszler odpowiadał, że służbę zdrowia trzeba reformować, choć 130 szpitali na cały kraj nie wystarczy.

- Profesor Grodzki jest osobą znaną i wydaje się być wyważoną w swoich poglądach. Jego wypowiedź; to, o czym pan mówi o tych 130 szpitalach, pokazał proporcje w porównaniu do tego, jak był zmieniany system w Danii. Natomiast to wcale nie znaczy, że to 130 szpitali wystarczy. Tylko na tyle modernizować ten system, żeby był bardziej wydolny. Żeby nie było takiej sytuacji, że jak w Szczecinie jest sześć szpitali, to one wszystkie dyżurują pełnym personelem na ostro w nocy, święta, podczas gdy prawdopodobnie wystarczyłoby, żeby dwa lub trzy szpitale tak działały - powiedział Tyszler.

Łukasz Tyszler jest dyrektorem szpitala podlegającego marszałkowi województwa Olgierdowi Geblewiczowi, ten jest również szefem szczecińskiej PO. Wcześniej także Tomasz Grodzki pracował jako dyrektor marszałkowskiego szpitala, w Zdunowie. Odszedł po głośnym konflikcie z Geblewiczem, który zarzucał mu złe zarządzanie i zadłużenie Zdunowa.
- Profesor Grodzki jest osobą znaną i wydaje się być wyważoną w swoich poglądach - mówi Łukasz Tyszler.

11 komentarzy

Gdy PiS wreszcie nas wyzwoli spod okupacji Brukseli i wyprowadzi z UE, to na więcej niż 130 szpitali i tak nie będzie Polski stać.
A i tak w większości będą to psychuszki, do których PiSowski reżim będzie wysyłał opozycjonistów "na leczenie". Wzorem ZSRR
Gdyby były wyważone, to gość audycji powiedziałby, że takie są, a nie stwierdzał, że takowymi się wydają.
Pan Dyrektor poszuka oszczędności w swoim szpitalu, dla przykładu :
w jakim stopniu jest wykorzystany blok operacyjny ?
jakie koszty stałe generuje ?
Towarzyszu Nowak ! wy wiecie jak działa aparat władzy? to nie wasze czasy . Widać tęsknicie za takimi relacjami żeby umieścić biendego , utyranego po łokcie Polaka do ,, psychuszki ,, , to smutne że jeszcze nie otrzeźwieliście z tego komunistycznego kaca.. Pis za dobrze rządzi i to was towarzysze boli że nie umieliście tak rozsądnie leczyć naród z otępienia i propagandy , niechaj ci Bóg wybaczy za twoje wypowiedzi. Zyczę zdrowia , tego psychicznego ...
@aer - "w jakim stopniu jest wykorzystany blok operacyjny "
ano chyba w takim, w jakim wykorzystanie refunduje NFZ.
Za nadmiarowe operacje PiS nie płaci
Pan Tyszler próbuje zaklinać słowa Grodzkiego jakie padły z ust Marszałka Senatu RP. Nie od dzisiaj wiadomo że co w sercu to na ustach... więc nie wierzę że sam nazywający się 3 osobą w Państwie popełnił taki lapsus językowy. Tłumaczenia że nie chodziło w jego wypowiedzi o likwidację 800 placówek a jedynie o konsolidację tych podmiotów w całość ( czyli w 130 podmiotów szpitalnych ) jest nie tylko bardzo niepoważnym traktowaniem pacjentów ale głównie wyborców PO ! Tłumaczenia że taka konsolidacja daje oszczędności jest wręcz poniżająca intelektowi średnio wykształconego człowieka ; np. zakupy papieru toaletowego , mydła , papierowego ręcznika itp. mogę zawsze zrobić w ramach piętra , klatki , osiedla czy wspólnoty mieszkaniowej ; to kwestia wzajemnego porozumienia a nie konsolidacji w jedno ciało ! Słów p. Grodzkiego nie da się obronić podobnie jak p. Nitrasa.
@Nomis - masz rację. I słusznie zauważyłeś: "Grodzki (...) sam nazywający się 3 osobą w Państwie". SAM.
U was, tam w tym PiSie, na pęczki można poskładać różnych Bonaparstków, co to Polskę chcą z Unii Europejskiej wyprowadzać, tefałeny kontrolować, czy sędziów brać za mordę.
Całe tabuny! I to oni są niebezpieczni. SZALENIE NIEBEZPIECZNI.
Bo mają zabawki pt. "władza", "budżet", "policja", "wojsko", "podsłuchy", "propaganda" itd. I do tego zachowują się jak małpa z brzytwą.
Szaleniec u steru, to jednak zawsze szaleniec. Nawet jeśli nobilituje go stanowisko.
(sprawdź w słowniku, co oznacza "nobilituje". To słowo nie obraża :)))
@Nowak. Nie na zakłamaną lewicową UE podwójnych standardów się pisaliśmy. Sam byłem za UE, ale jak widzę co ostatnio wyprawiają liberały z Brukseli traktując gorzej Polskę, czy Węgry, od innych państw z niekonserwatywnymi rządami, to mam co do tego duże wątpliwości.
@ Jan Nowak ... Kolega jak zawsze jadem rzuca nie czytając własnych komentarzy. To nie tylko szczyty lewico - liberalnej hipokryzji ale wpychanie adwersarzy w szufladkę która mu pasuje do własnej opinii ! Nie Kolego ; nie jestem z PIS-u ale patrząc na WASZE opozycyjne podejście to pozostaje tylko :):):):) Pozdrawiam bo szanuję .
Z bandziorami, z mafią trzeba twardo. Jeśli troglodyci nie rozumieją siły języka, to trzeba im pokazać język siły
Pawełku a co takiego wyrabiają ludzie w Brukseli? Mówisz że bez Unii będzie lepiej? Rolnicy pewnie już nie mogą się doczekać aż stracą dopłaty, a importerzy przebierają nogami kiedy będą mogli płacić cło za każdy towar wwożony z UE. Miska ryżu coraz bardziej jest widoczna na horyzoncie, przepowiednia zaczyna się spełniać:)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty