Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miliard złotych na budowę promów pasażerskich, we wtorek w południe podpisanie aktu notarialnego - poinformował w "Rozmowach pod Krawatem" wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Powołano spółkę Polskie Promy jako efekt działania dwóch armatorów - to oni zdecydują, gdzie wybudują nowe jednostki. Gróbarczyk mówił, że to kontynuacja projektu "Batory".

- Budowa czterech promów, opcji 3+1, dla PŻM i PŻB, właśnie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nastąpi podpisanie aktu notarialnego. W pierwszej transzy 650 mln złotych, które zostaje przekazane w formie dłużnej, bo tu nie ma mowy o dotacjach i jakiejś niedozwolonej pomocy publicznej. Spółka Promy Polskie, która została utworzona na tą okoliczność i reprezentuje dwóch armatorów uzyskuje te środki tak, aby rozpocząć budowę - mówi Gróbarczyk.

Marek Gróbarczyk podkreślał, że te pieniądze pozostaną w Polsce i to rodzime stocznie wybudują nowe promy. Wiceminister infrastruktury ma nadzieję, że kontrakt trafi również do Szczecina.
Miliard złotych na budowę promów pasażerskich, we wtorek w południe podpisanie aktu notarialnego - poinformował w "Rozmowach pod Krawatem" wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

7 komentarzy

Tych bajek to się nie da słuchać !
To pewnie będzie kolejny miliard z naszych podatków wywalony w błoto na realizację utopijnych wizji promowych . Lwia część tych pieniędzy pójdzie na pensje dla prezesów i haracze dla ich mocodawców. I już słyszę w wyobraźni wywiad pana Zaręby , że prom fizycznie będzie budowany do końca jakiegoś tam roku. Potem pan Gróbarczyk powie: wicie, rozumicie, trudności obiektywne, stępka nam skorodowała i nie ma jak budować no i potrzebny jest kolejny miliard . Za jakiś czas prezes NIK Banaś (o ile go nie sprzątną) podsumuje to wszystko i ogłosi w raporcie.
Czy umowę parafował już długoletni Przewodniczący Z.Z. Solidarność z PŻB, tajny współpracownik SB, pseudonim "Wojtek".
i cyk! MILIARD W ŚRODĘ - MILIARD W SOBOTĘ!
Spółeczka miliard dostała, więc teraz prezesi, wiceprezesi, rady nadzorcze, sekretarki, kierowcy oraz inna służba, samochody, komputery, laptopy i ajfony...
A do tego radcy, doradcy, przyradcy, nadradcy, kumple, znajomi, rodzinka...
TAK TO MOŻNA ŻYC! :))))
No i ta spółeczka zaraz wyda banery, ogłoszenia i foldery chwalące PiS i Prezesa oraz Krajowy Plan Łupienia Polaków
a stępka leży i rdzewieje....
Skoro Gróbarczyk obiecuje, to na pewno tak będzie.
Czy stępka od promu też będzie przekazana ze Szczecina do Gdańska ? (sic)
Stępka była wyświęcona w obecności Kaczyńskiego, więc pozostanie w Szczecinie, jako relikwia rządów PiS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty