Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szefowa rady nadzorczej spółki Stocznia Szczecińska "Wulkan" - Małgorzata Jacyna-Witt, w "Rozmowach pod Krawatem", komentowała kooperację między stoczniami w Trójmieście i w Szczecinie, przy budowie promów dla PŻM i PŻB.
Radna wojewódzka PiS Małgorzata Jacyna-Witt, w trakcie audycji, mówiła też o rozpoczynającej się budowie doku remontowego dla Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia".

Małgorzata Jacyna-Witt przyznała, że kilka lat temu przecenili możliwości odbudowy przemysłu stoczniowego po rządach PO-PSL. Teraz, zmiany są stopniowe.

- Udało się popchnąć do przodu, poprzez wiele inwestycji. Ale nie na tyle, żeby zbudować prom, dlatego że - tak jak mówię - niestety nie mamy ani ludzi, ani takiego potencjału, który wydawało nam się - sześć lat temu - że mamy. Nie myśleliśmy jeszcze wtedy, że stan zapaści w przemyśle stoczniowym jest tak ogromny - tłumaczyła Jacyna-Witt.

Małgorzata Jacyna-Witt podkreślała jednocześnie, że rozwój portu Szczeci-Świnoujście i pogłębienie toru wodnego czy budowa doku dla Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia", to efekt polityki PiS.

We wtorek ogłoszono, że spółka Polskie Promy dostanie miliard złotych pożyczki na budowę ekologicznych promów na LNG.
- Nie myśleliśmy jeszcze wtedy, że stan zapaści w przemyśle stoczniowym jest tak ogromny - tłumaczyła Jacyna-Witt.

13 komentarzy

Stępkę już ma wystarczy przemalować !
czyli jak zwykle, wszystko co złe to poprzednicy, my jesteśmy (PIS) cacy
Trzeba być precyzyjnym... zapaść jest tylko w państwowym a dokładniej pisowskim sektorze stoczniowym! Prawdziwi polacy w polskich normalnych firmach budują statki, mają specjalistów i funkcjonują na rynku... nie jest im łatwo ale dają radę. Może niech Orlen Gryfią kupi... skończą się problemy... a Obajtek wszystko przecież może!
wiedzy o zapaści nie miali sześć lat temu, ani cztery lata temu (stępka) ani dwa lata (Zaremba zapewniający o tym, że budowa zacznie się w 2020). Ciekawe jaką wiedzę mają teraz.
To chyba najpierw sprawdza się, czy ma się środki, kadrę, możliwości aby coś produkować, a DOPIERO POŻNIEJ robi się pompę ze stępką!
Ale do tego trzeba mieć pojęcie o branży w jakiej się pracuje a nie siedzieć na stołku z nadania politycznego. To wy zapewnialiście, że promy będą budowane w Szczecinie i podawaliście konkretne daty - nie mając nawet projektu!!
PRZEZ SZEŚĆ OSTATNICH LAT.....
tylko propagandę robili i pieniądze brali,
a stateczki, te takie małe, na taśmę klejącą robili.
KAŻDY to widział :))))
zrobili kolejną spółkę, aby znaleźć miejsca i stołki dla swojaków do wyciągania publicznych pieniędzy.
TO KOLEJNA HUCPA PiS.
Statki zamawia się w stoczniach, a w nie w spółkach ZOO!
Kolejny skok na kasę. NA NASZĄ KASĘ!
Ja nie pojmuje jej kariery. Poziom targowiska.
Skoro wszyscy jadą po pis, to ja na pochybel wszystkim :-)
Zapomnieli kto stocznie zamknął?!
@Pablo E. - w sumie to na pohybel.....
Pablo - pamiętamy. Ostatnio to ZAREMBA zamknął.
Zaremba z PiS
A te zardzewiałe blachy udające w Szczecinie stępkę promu (które kosztowały już ponad 15 milionów złotych), to pani radna oddała na złom?
oby Tusk Z-oro z PO
nie przyjezał już do Nas !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty