Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Nie tylko kwestia unijnych pieniędzy, ale też przerywane łańcuchy dostaw, braki materiałów i pracowników. Zastępca prezydenta Szczecina tłumaczy przyczyny kłopotów na ulicach - opóźnienia i spiętrzenie remontów, które powodują kolejne utrudnienia.
Michał Przepiera w "Rozmowach pod Krawatem" wyjaśniał, że kłopoty z realizacją inwestycji występują na całym świecie. - Lockdown, który rok temu wydawało się, że wszystko zakłóci, na krótki okres oczywiście wszystko zablokował, natomiast potem dość dobrze ten ubiegły rok przebiegał. Natomiast ten rok jest fatalny, jeśli chodzi o łańcuch dostaw. Proszę zwrócić uwagę, jakie są problemy z rynkiem pracownika i z rynkiem materiałów. Co z tego, że mamy ekipę budowlaną, która ma wmontować określony materiał. Jesteśmy na to wszystko umówieni, skoro nie możemy zrobić tego materiału - powiedział Przepiera.

Urzędnicy tłumaczą również, że nagromadzenie prac to wynik tego, że większość jest współfinansowana z dotacji unijnych i trzeba je zakończyć w odpowiednich terminach, aby dofinansowanie nie przepadło.
Michał Przepiera w "Rozmowach pod Krawatem" wyjaśniał, że kłopoty z realizacją inwestycji występują na całym świecie.

10 komentarzy

Czyli, co złego, to nie my.
@Stetinensis - zapytaj się swoich specjalistów z PISu od stępki, opóźnionego kijewa i obwodnicy przecławia, zarżniętej fabryki ST3 offshore i pełnej sukcesów finansowych gryffi - co u nich dobrego.
co on bredzi?! A budowy które trwają i maja się dobrze TRZY NA RAZ!!! obok Drobi mexu na końcu Dąbia... Usprawiedliwia firmy które podpisały umowy z miastem, to albo jest naiwny albo ma z tego profity... Pozwalacie wybudować potężne hale ale chodników nie można zrobić wzdłuż drogi do tych obiektów?! Nie bez powodu jesteś z-ca prezydenta...
Bo widzisz @ Pablo E...
Zarówno on jak i niektórzy komentujący uważają że w tych halach pracownikami fizycznymi będą kiedyś nieroby z PIS-u , dziś pobierający 500 + ; a kadra z PO porusza się autami więc po co im chodnik ?! Nie zauważyłeś jeszcze że w komentarzach na RS jak ktoś nie ma merytorycznego argumentu to zaraz dopina drugiemu łatkę PIS-owca ?
Najśmieszniejsze że robi to z bezsilności PO wobec wyboru Narodu nie zdając sobie sprawy jak się ośmiesza twierdząc jak to było świetnie zamiast mówić jak będzie świetnie. No ale dotychczas nie usłyszałem odpowiedzi na słynne już pytanie " Gdzie Nasz program ?? "
@Nomis
No, no ...
@Stetinensis - tak nie stwierdziłem jak Pan to skomentował, wiem iż to pewnie niezbyt ciekawe, ale trzeba by odsłuchać całego wywiadu, gdyż nawet tak uogólnić nie można,
@Pablo E. - przyjmuję słowa poza profitami i nie dlatego, że Pański nick wskazuje by mieć się na baczności,
@Nomis - zarzuca Pan innym a sam w sumie to samo zastosował - skąd Pan wie co ja uważam, jak nic takiego w kwestiach, które Pan opisuje nie padło, ba w ogóle takiej tematyki w rozmowie nie poruszano, a w ogóle by Pan jednak wiedział, to jak tak nie uważam.
tłumacz się
tłumacz
niezależny PO- WCu !
Wicie, rozumicie! Co mi zrobicie?
@Nomis - skomentuj wpis @Kowalskiego, proszę :) Kto, kogo i czemu wyzywa od popis-ów?
brak komentarza !
nie ide na POpisuw !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty