Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
SKM-ka nie powstanie - alarmował, w "Rozmowach pod Krawatem" Przemysław Słowik, radny Koalicji Obywatelskiej.
Jego zdaniem to oznacza, że część inwestycji planowanych pod kątem kolei traci sens, do kosza trafią też nowe plany komunikacji miejskiej.

- Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że tej inwestycji nie będzie. To będą ogromne straty, nie tylko finansowe, ale również w kwestii polityki transportowej, bo plany, które są przygotowane, inwestycje w parkingi Park&Ride, w nowe przystanki SKM-ki, tracą na znaczeniu. Musimy od nowa przygotować całą siatkę połączeń, która była już szykowana z myślą o SKM-ce - tłumaczył Słowik.

Szczecińska Kolej Metropolitalna ma połączyć m.in. Szczecin, Stargard, Gryfino, Police i Goleniów. Miała powstać do 2023 roku, jednak realizacja jest bardzo opóźniona.

Inwestycja warta jest prawie 750 milionów złotych. Niemal 500 milionów to unijne dofinansowanie, które może przepaść, jeśli kolej faktycznie nie powstanie.
- Musimy od nowa przygotować całą siatkę połączeń, która była już szykowana z myślą o SKM-ce - tłumaczył Słowik.

8 komentarzy

"realizacja jest bardzo opóźniona" - Z CZYJEJ WINY? Z CZYJEGO ZANIECHANIA???
Skoro rządowe radio nie PiSze, to wiadomo - spece PiS, rangi Sasin, zawalili sprawę
A redaktorka nie nauczyła mamusia że jak ktoś mówi to się nie przerywa swoim jakoś nie przerywają ?
opóznienia są po stronie czyjej ????? chyba warto napisać dzieki komu stracimy 500 milionów pln
a ktoś wierzył że powstanie?! Całość opierała się o to: będzie możliwość zrobienia czegoś w mieście, pod szyldem całości. Jak widzimy ..
Rządowa inwestycja warto dodać. Jest to smutne i żenujące. Korki byłyby mniejsze, gdyby można było jeździć koleją. Pociągi już są. Infry brak. Gdzie szczecińska przekupa jest w tej sprawie? Interweniowała w PLK? Pan Matecki, Szałabawka? Zróbcie coś w tej skandalicznej sprawie.
Ten rząd ledwie zipie. Trzeba liczyć na zmianę władz, nowi napewno zrobią to lepiej, szybciej itp
radny slowik to mega inteligent swoja glupote pokazal w srodowej audycji radio sz-n na wieczor jak bylo o elektrykach i mowil ze alternatywa dla spaliniakow sa zwykle rowery hahaha hehehe to proponuje jemu i calej jego rodzince taka wycieczke o 5 rano z ploni do bramy portowej na rowerkach tak w pazdzierniku w czasie deszczu sama przyjemnosc a pozniej powrotka o 16
Oj tak, bo wszyscy co pracują na Bramie to dojeżdżają z Płoni :) najlepiej wymyślić sobie absurdalny argument i się wokół niego okopać. Brawo! Jak ktoś dojeżdża z Płoni to proponuję parking P&R, za każdym razem jak widzę ten sznur aut na wjazd do miasta zastanawiam się co takiego fajnego jest w stanie w korku że nie chca zostawić auta na tym parkingu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty