Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ciągłe podwyżki opłat w mieście - podkreślał, w "Rozmowie pod Krawatem", radny opozycyjnego klubu PiS Marcin Pawlicki, krytykując rządy prezydenta Piotra Krzystka i Platformy Obywatelskiej.
We wtorek, podczas sesji szczecińskiej rady miasta, prawdopodobnie zapadnie decyzja o podwyżce opłat za wywóz śmieci.

Urząd tłumaczy, że przy rosnących kosztach usług i paliwa, odbiór odpadów obecnie się nawet nie bilansuje. Opozycyjny PiS jest przeciwny, a - jak mówi Pawlicki - zabrakło "pracy" urzędników prezydenta, aby zadbać o dobro mieszkańców.

- To od początku było 4 zł na metr sześcienny. Teraz, od 1 stycznia będzie 9,30 zł, czyli podwyżka o ponad 132 proc., dla zabudowy jednorodzinnej było 50 zł, teraz jest 105 zł. To po czwartej podwyżce w tej kadencji, czyli coś tutaj nie funkcjonuje. Jest wiele w gospodarce śmieciowej tutaj do zrobienia. Widać, że w tej kadencji zostało to jakby zaniechane. Miasto po prostu poszło na łatwiznę - tłumaczy Pawlicki.

We wtorek prawdopodobnie zapadnie też decyzja o wyższym podatku od nieruchomości. Tu urząd skorzysta z możliwości, jakie daje ministerstwo, co roku aktualizujące maksymalne stawki. I taką zakłada uchwała prezydenta, ma to dać budżetowi Miasta około 6 milionów siedemset tysięcy złotych.

Za to radni, zwolnią szczecinian z obowiązku opłaty za posiadanie psa. Większość zwierzaków i tak była "za darmo" - na przykład te wykastrowane czy ze schroniska. Stąd, jak tłumaczy urząd, przy rocznej kwocie około 60 tysięcy złotych, sporo zabierała z tej opłaty sama administracja.
- Widać, że w tej kadencji zostało to jakby zaniechane. Miasto po prostu poszło na łatwiznę - tłumaczy Pawlicki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty