Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz w piśmie skierowanym do prokuratora regionalnego w Szczecinie poinformował, że pozostawia wniosek o uchylenie immunitetu marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego bez biegu.
Władze Senatu w połowie kwietnia odesłały prokuraturze wniosek z wezwaniem do uzupełnienia braków formalnych. Zdaniem senackich prawników, uzasadnienie i treść żądania były niespójne, a wniosek podpisał zastępca prokuratora generalnego, bez zawartego upoważnienia zwierzchnika. Prokuratura Krajowa skierowała do Izby Wyższej uzupełniony wniosek.

Centrum Informacyjne Senatu poinformowało, że wniosek uznano za niepoprawiony.

"Licznik Grodzkiego" na portalu niezależna.pl wskazuje dzisiaj 213 dni, od kiedy wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiemu trafił do Senatu.

13 komentarzy

Senat to porządna izba - tym razem pilnują formalności bardziej niż prokurator. Swoją drogą dlaczego Radio Szczecin nawiązuje do portalu niezalezna.pl, którego narracja jest delikatnie mówiąc zwichrowana i może zaszkodzić na psychikę.
chłopaki od ziobry zdobywają kolejny "punkt" w dziedzinie "NIE ÓMIOM"
Po wrocławskim blamażu, gdzie wyszło, że "nie ómiom" napisać kasacji w sprawie pedofila, teraz wyszło, że "nie ómiom" prawidłowo sformułować wniosku do Senatu.
Więc jak to możliwe, że grupa (kryptonim KASTA) urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym także sędziowie!, tak sprawnie przeprowadzała przestępcze działania hejterskie prześladując i oczerniając praworządnych i niezawisłych sędziów???
Widać taka ich natura...
A każdy wie co to natura, że to nie zawód
Nie wiem co widzisz, czytasz, zwichrowanego na niezależna.pl? Zwichrowane i spaczone są treści na Onet,WP, Wyborcza itp. Skala manipulacji na tych stronach lub poglądy, które są tam prezentowane to często jeden wielki ŚCIEK.IMmunitety sędziowskie, poselskie powinny zostać całkowicie zniesione inaczej zawsze będzie pokusa aby się immunitetem zasłaniać. Bez względu na przynależność partyjną, pełnioną funkcję czy zajmowane stanowisko. Można być np. świetnym zawodowo i lać żonę. I co? Czy mmunitet mnie w czymś usprawiedliwia ?
bracie Jakubie, słusznie podsuwasz swój przykład bitych żon przez osoby chronione immunitetem. Wszak to niezaprzeczalna domena prawicowych działaczy i polityków. takich niby bogobojnych, niby patriotycznych, niby ludzkich.
Może teraz prokuratura zajmie się panem Glapińskim który zaręczył za Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego, którego nagrano gdy żądał 40 milionowej łapówki od Leszka Czarneckiego - właściciela Getin Banku.
HAHA HAHA bez biegu!
ale bieda !
POrażka ! na maxa !
Doktryna Neumanna w pigułce :(
I teoria Szymańczyka na gs24 poszła się bujać... Fachowiec
Co,oprócz kosztów utrzymania, wnosi do życia Polaków senat?
@tak,tak - tyle samo co sejm w obliczu pełni decyzyjności w rękach Jaro
Macie swoją platformę, tak wyglądają sądy i bezprawie w kraju, oby nigdy więcej lewica nie wróciła do władzy, nigdy, prostactwo i słoma z butów
emo, przypominam że PiS rządzi już 6 lat, od początku była mowa o reformie sądów. Wychodzi że rządzący są nieudacznikami którzy przegrywają na każdym kroku a reformy wprowadzają tylko na papierze.
Kiedy będzie decyzja w sprawie śledztwa przeciwko podopiecznemu Prezesa NBP Glapińskiego. Przewodniczący Komisji Nadzoru Bankowego Marek Chrzanowski został 2 lata temu nagrany, gdy żądał 40 milionów łapówki od właściciela Getin Banku Leszka Czarneckiego!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty