Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Autobusy świnoujskiej komunikacji już niedługą staną się - kursującymi po ulicach miasta - ambulansami.
W każdym pojeździe zamontowane będą defibrylatory. Kierowcy już przeszli szkolenia z ich obsługi. Teraz przyszedł czas na kupno urządzeń.

Świnoujście, jako jedyne miasto w Polsce będzie dysponowało kilkudziesięcioma defibrylatorami w przestrzeni publicznej. O ich pozyskanie WOPR Świnoujście starał się od lat, mówił Jarosław Włodarczyk instruktor ratownictwa.

- Jako ratownicy wywołaliśmy temat, że warto by było świnoujską komunikację - autobusy wyposażyć w takie urządzenia do ratowania życia. Będą to wtedy takie jeżdżące karetki. Będą tam pracownicy komunikacji, mam tu na myśli kierowców, którzy już zostali przeszkoleni z tego sprzętu przez nas - dodał Włodarczyk.

Kupno urządzeń będzie kosztowało niemal 430 tys. zł, a środki na nie udało się pozyskać z budżetu obywatelskiego. W ramach projektu, ratownicy szkolą też mieszkańców w udzielaniu pierwszej pomocy.

- Wielu ludzi zainteresowało się tym tematem i zgłosili się do nas na szkolenia. Oczywiście szkolenia będą bezpłatne - podkreślał Włodarczyk.

Urządzenia zakupione zostaną już w przyszłym roku.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty