Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Bardzo ważne pieniądze, sprzyjają rozwojowi i mogłoby ich być tylko więcej - mówili, w "Radiu Szczecin na Wieczór", samorządowcy.
W ten sposób goście audycji komentowali ogłoszony pierwszy nabór Programu Inwestycji Lokalnych w ramach Polskiego Ładu. To ponad miliard złotych na region.

Prezydent Świnoujścia mówił, że teraz jest rozczarowany. Choć kurort zaraz będzie miał tunel, potrzeby są większe i Janusz Żmurkiewicz na pewno będzie aplikował w kolejnej transzy, w której do podziału w skali kraju będzie 13 miliardów złotych.

- Wiele moich koleżanek i kolegów będzie szczęśliwych po zapoznaniu się z listą i podjętymi decyzjami. Jednak z przykrością mogę powiedzieć, że nie wszyscy. Z wielkim zaskoczeniem, to mówię, że Świnoujście dostało 4 miliony 250 tysięcy zł - powiedział Żmurkiewicz.

Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna, zwracał uwagę, że jego gmina jest "otoczona" byłymi PGR-ami. A dla całego obszaru tego dostaną ponad 64 miliony złotych.

- To jest wspieranie inwestycji, które z jednej strony pobudzają rozwój gospodarczy, pobudzają rozwój budownictwa mieszkaniowego. Rozwijają taką podstawową infrastrukturę, która jest niezbędna również do takiego rozwoju, jak wodociągi czy kanalizacje, modernizacje oczyszczalni ścieków. To są z reguły bardzo kosztowne inwestycje - tłumaczył Frankenstein.

W ramach pierwszego naboru Programu Inwestycji Lokalnych, między innymi Szczecin będzie mógł kontynuować przebudowę ulicy Szafera.
- Jednak z przykrością mogę powiedzieć, że nie wszyscy. Z wielkim zaskoczeniem, to mówię, że Świnoujście dostało 4 miliony 250 tysięcy zł - powiedział Żmurkiewicz.
- To są z reguły bardzo kosztowne inwestycje - tłumaczył Frankenstein.

6 komentarzy

Trochę jak z licznikiem Grodzkiego - można liczyć dni ze zdjęciem wojewody w RS:):):)
taka "dziwna" zbieżność kilku okoliczności:
1. PiS od nowego roku zabiera samorządom dziesiątki i setki milionów złotych, a w skali kraju - dziesiątki miliardów (samorządowcy mówią o ok. 20), z podatków PIT i CIT. S milardów.
2. PiS zapowiedział , że te zabrane dziesiątki i setki milionów złotych, a w skali kraju - dziesiątki miliardów (samorządowcy mówią o ok. 20), odda samorządom w ramach rządowych subwencji.
3. PiS ogłasza "Polski Ład" za 750 miliardów złotych, który miał być finansowany ze środków UE. Ale UE powiedziała, że złodziejom pieniędzy nie da.
4. PiS więc ogłasza, że "Polski Ład" to wspaniałe co najmniej 20 miliardy złotych...
***
Wniosek? PiS "obdarowuje" tym, co i tak miał ODDAĆ, a co pochodzi z grabieży środków pochodzących z zabranych samorządom PIT i CIT.
Elementarne, Watsonie! Wydaje mi się, że średnio inteligentna ameba potrafi dodać dwa do dwóch i przeprowadzić analizę tych kilku faktów...
Sherlocka do tego nie trzeba.
A ta kasa to jest czy dopiero się dodrukuje ?
Wspaniały ten PiS. Zabiera i oddaje. Szczecin dostanie ponad 50mln, a straci ponad 100mln i prawdopodobnie utracimy 500mln na SKM. A jakich fachowców mają w tym pisie. Zaremba nie zna branżowego języka angielskiego. Przegrał rozprawę w sądzie. Ale ważne, że codziennie wojewodę oglądamy. A w PLK już był ?
Szczecin z racji zmian podatkowych straci 130mln. Ludzki Pan ten Bogucki. Mógł zabrać wszystko a tak oddaje połowę ;)
Czemu ten pierwszy aparatczyk nie ma maski? Ach zapomniałem obostrzenia są nielegalne. Mój błąd

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty