Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
To ostatnie dni konsultacji społecznych w Świnoujściu. Wyspiarze mieli cztery miesiące na opowiedzenie się za jednym z trzech proponowanych przez miasto wariantów rozwoju ruchu drogowego.
Od czwartku do skrzynek pocztowych będą trafiały gazetki podsumowujące całą akcję.

Wynikiem konsultacji ma być obranie konkretnego kierunku rozwoju ruchu w mieście po otwarciu tunelu. Mieszkańcy do wyboru mieli trzy warianty - ukierunkowany na pieszych i rowerzystów, na ruch pojazdów i pośredni. O przebiegu konsultacji opowiada Barbara Michalska, zastępczyni prezydenta Świnoujścia.

- Mieszkańcy wyspy Karsibór optują za wariantem zachowawczym. Branża przedsiębiorców nie jest taka pewna. Obawiają się o to, że jeżeli ograniczamy ruch dla turystów to pytanie czy na tym nie stracą - mówi Michalska.

Miasto na zakończenie konsultacji wydało gazetkę informacyjną. Dziś pierwsze egzemplarze trafiły do rąk wyspiarzy. O ich zawartości informuje Aleksandra Spychała ze świnoujskiego magistratu.

- Od czwartku gazeta będzie dystrybuowana do wszystkich mieszkańców. Podsumowanie całych konsultacji społecznych "Twój Ruch". Materiały merytoryczne, materiały informacyjne - podkreśla Spychała.

Konsultacje zamknięte zostaną z końcem października, ale pracownicy magistratu wciąż będą przyjmować mailowe opinie mieszkańców. O wyborze konkretnej strategii ruchu jeszcze w tym roku zdecydują radni.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty