Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W nocy straż w województwie wyjeżdżała do zdarzeń związanych z wichurą 170 razy. To najczęściej połamane gałęzie i przewrócone drzewa. Fot. Adam Wójcik [Radio Szczecin/Archiwum]
W nocy straż w województwie wyjeżdżała do zdarzeń związanych z wichurą 170 razy. To najczęściej połamane gałęzie i przewrócone drzewa. Fot. Adam Wójcik [Radio Szczecin/Archiwum]
Straż Pożarna wciąż odbiera zgłoszenia dotyczące szkód, które wyrządził wiatr - taka pogoda będzie nam towarzyszyć jeszcze przez kilka godzin. O poranku były też problemy z kursowaniem pociągów.
W nocy straż w województwie wyjeżdżała do zdarzeń związanych z wichurą 170 razy. To najczęściej połamane gałęzie i przewrócone drzewa. Nikomu jednak nic się nie stało.

Część mieszkańców regionu może nie mieć prądu - jak informuje Enea trwają prace nad przywróceniem zasilania m.in w kilku punktach Polic i Pniewie.

Wcześniej w innych rejonach były problemy z dostawami prądu - to m.in. rejon Kołbaskowa, Chojny, Świerzna i Golczewa.

Szczecińscy strażacy interweniowali m.in. przy ul. Mazurskiej, gdzie gałąź spadła na dwa samochody. W Czaplinku drzewo przewróciło się na dom.

Problemy były również z kursowaniem pociągów. Ten ze Świnoujścia do Warszawy miał ponad 70 minut opóźnienia.

- Ruch pociągów między Runowem Pomorskim a Chociwlem jest wstrzymany, ponieważ drzewa leżą na torach i na sieci trakcyjnej - po godz. 6.30 informował słuchacz Radia Szczecin.

Według synoptyków najsilniejsze porywy już minęły, nadal jednak wiatr może osiągnąć prędkość 100 kilometrów na godzinę - szczególnie nad morzem. W głębi lądu - 90 km/h.

Zablokowana była trasa między Krzywinem Gryfickim a Chojną. Drzewo spadło tam na tory i uszkodziło trakcję. Udało się przywrócić ruch jednym torem. Pociągi są jeszcze opóźnione.

Powalone drzewo zablokowało też trasę między Runowem Pomorskim a Stargardem.
Na tym odcinku jeżdżą autobusy zastępcze.

Jak mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w naszym regionie może wzrosnąć poziom wód.

- Na całym wybrzeżu prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy wody wysokiej z przekroczeniami stanów ostrzegawczych. Będą też obserwowane przekroczenia stanu alarmowego - powiedział.

Wichura zacznie zauważalnie słabnąć od godziny 9.

Na drogach krajowych pracuje sprzęt zimowy. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w tej chwili na trasach jest 39 pługosolarek.
Godz. 7.00 - Relacja Jarosława Gowina [Radio Szczecin]
Godz. 6.00 - Relacja Jarosława Gowina [Radio Szczecin]
- Ruch pociągów między Runowem Pomorskim a Chociwlem jest wstrzymany, ponieważ drzewa leżą na torach i na sieci trakcyjnej - poinformował słuchacz Radia Szczecin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty