Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Szczecińska Akademia Sztuki kupiła Pałac Joński, który znajduje się przy Placu Orła Białego.
Budynek sąsiaduje przez ścianę z główną siedzibą Akademii, czyli Pałacem pod Globusem. Akademia Sztuki kupiła pałac od banku Pekao S.A. - mówi rektor Akademii Mirosława Jarmołowicz. - Podpisaliśmy akt notarialny kupna Pałacu Jońskiego. Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ wobec rozrastającej się uczelni, wzrostu liczby studentów, kierunków i specjalności, okazuje się, że to miejsce jest bardzo ważne i istotne, niezbędne. Zapewnia nam doskonały rozwój funkcjonalny na najbliższe lata.

To kolejny obiekt przejęty przez Akademię Sztuki w okolicach placu Orła Białego - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Żeby ten budynek w centrum Szczecina, obok szczecińskiej katedry, obok Placu Orła Białego, a zaraz przecież Pałac pod Globusem. Żeby powstał wielki kompleks akademicki i on powstaje i to już jest fakt.

W nowym obiekcie znajdą się wydziały, które znajdowały się w budynku Akademii przy ulicy Kolumba.
Akademia Sztuki kupiła pałac od banku Pekao S.A. - mówi rektor Akademii Mirosława Jarmołowicz.
To kolejny obiekt przejęty przez Akademię Sztuki w okolicach placu Orła Białego - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty