Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Pochodzący z Trzebiatowa Przemysław Barański zwyciężył w biegu "Tropem Wilczym: Pamięci Żołnierzy Wyklętych" na dystansie 1963 metrów.
W tym roku, w związku rosyjską inwazją na Ukrainę, oddano hołd żołnierzom, walczącym pod niebiesko-żółtą flagą, którzy zginęli z rąk okupanta.

Pobiegli również najmłodsi, pamiętający o czci dla Żołnierzy Wyklętych. - Biegniemy, żeby oddać chwałę wyklętym bohaterom - zapewniała mała uczestniczka.

- W tym momencie, powinniśmy być razem z nimi, teraz oni giną za nas. Jeżeli oni, by się nie poświęcali tak bardzo, to nie wiadomo, jaka by była nasza sytuacja. Stąd dzisiaj również oddajemy hołd żołnierzom i cywilom, którzy walczą na całej linii frontu z rosyjskim okupantem - podkreślał Wojciech Woźniak z Fundacji Polskich Wartości.

- Jestem rozgrzana i gotowa do biegu. Truchtałam, teraz trochę ćwiczeń rozciągających. - Bardzo lubię takie biegi upamiętniające historyczne wydarzenia, także super impreza. Troszkę chłodno, ale jest super. - Jestem żołnierzem i uważam, że takie wartości patriotyczne są, jak najbardziej ważne i trzeba je celebrować - przekonywali uczestnicy.

W biegu wzięło udział prawie 300 osób. Organizatorem biegu jest Fundacja Polskich Wartości.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty