Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Marek Gróbarczyk. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Marek Gróbarczyk. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Dwa razy więcej przeładunków w porcie w Szczecinie - między innymi taki był główny cel pogłębienia toru wodnego ze Świnoujścia - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Na poniedziałek zaplanowano oficjalne otwarcie tej drogi wodnej. Marek Gróbarczyk tłumaczył, że w czasie wojny na Ukrainie, prawdopodobnie bardzo szybko przekonamy się o tym, jak ważne było pogłębienie toru od Świnoujścia do Szczecina.

- Mamy teraz bardzo dynamiczny rozwój portów. Poszukujemy wszystkich możliwych nabrzeży, które da się uruchomić. Związane jest to oczywiście z ogromną tragedią, która dzieje się na Ukrainie. Dzisiaj Polska staje się hubem transportowym. Cały czas trwają rozmowy co do przede wszystkim transportu towarów z Ukrainy i tworzenie rozwiązań dla tamtych przedsiębiorców - mówił Gróbarczyk.

Minister podkreślał, że trwają intensywne negocjacje ze stroną ukraińską w sprawie udrażniania szlaków transportowych do polskich portów. Marek Gróbarczyk zwracał także uwagę, że już rozpisany jest przetarg na budowę nowego terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Planowane są także kolejne inwestycje w pirsy, nabrzeża do przeładunków.
Marek Gróbarczyk tłumaczył, że w czasie wojny na Ukrainie, prawdopodobnie bardzo szybko przekonamy się o tym, jak ważne było pogłębienie toru od Świnoujścia do Szczecina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty