Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Oczyszczalnia ścieków w Widuchowej będzie dwa razy większa.
Kolejne miejscowości za kilka lat będą w skanalizowane - mówi wójt Widuchowej Paweł Wróbel. - Ta oczyszczalnia, która została rozbudowana dwa lata temu, okazała się niedowymiarowana i nie zabezpiecza interesu mieszkańców, mimo że obiekt można uznać za dosyć nowy i nowoczesny i takim jest. Ma jednak jedną wadę. Jest za mały. Jeden zbiornik, który tu jest, ma pojemność tylko 170 metrów sześciennych.

- Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Widuchowej potrwa dwa lata. Środki na jej modernizację w 95 procentach pochodzić będą z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Nie było tak wielkiego programu, jeśli chodzi o polskie samorządy, jak Fundusz Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Mówię oczywiście o środkach budżetowych. Te pieniądze mają znaczenie nie tylko jako wyraz pewnej liczby, sumy, ale jako szansa rozwoju i szansa gonienia tego, co zostało przez wiele lat stracone, straconego czasu.

Koszt inwestycji to prawie 5 milionów złotych.
Kolejne miejscowości za kilka lat będą w skanalizowane - mówi wójt Widuchowej Paweł Wróbel.
- Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Widuchowej potrwa dwa lata. Środki na jej modernizację w 95 procent pochodzić będą z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty