Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Po tych studiach dziś o pracę znacznie łatwiej - można zostać nauczycielem religii, ale także asystentem rodziny lub mediatorem. Trwa rekrutacja na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Dwa główne kierunki to Teologia i Familiologia.
Cały czas dominują osoby, które chcą być nauczycielami religii - mówi dr Piotr Goniszewski, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Teologicznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Osoby, które kończą studia teologiczne w specjalności nauczycielskiej nie mają problemu, żeby zacząć pracę w szkole, ponieważ wiemy, jak wygląda sytuacja z rotacją nauczycieli - zaznacza.

Atutem wydziału jest nie tylko dobra atmosfera studiowania.

- Z drugiej strony wysoki poziom naukowy, bo Wydział Teologiczny w tyk roku zajął 5. miejsce w rankingu Perspektyw, to ranking kierunków studiów w Polsce. Przed nami są tak uznane instytucje jak Instytut Jana Pawła II w Krakowie czy KUL. Plasując się na 5. miejscu jako najmłodszy Wydział Teologiczny w Polsce, to jest duże osiągnięcie, co pokazuje, że poziom naukowy jest bardzo wysoki - ocenia dr Goniszewski.

Rekrutacja potrwa do końca września. W tej chwili na Wydziale Teologicznym studiuje około stu osób.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty