Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wideo: R.Stachnik [Radio Szczecin], montaż: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Karty edukacyjne to nowy projekt Fundacji Małych Stópek. Przedstawiają one okres życia dziecka przed narodzeniem w sposób przystępny dla dzieci w szkołach podstawowych.
To odpowiedź na potrzeby obecnego świata, bo z młodzieżą trzeba pracować mając w ręku fajne narzędzia - mówi Maria Drąg, rzecznik prasowy Fundacji Małych Stópek. - Po drugiej stronie każdej z kart są QR-kody, które odsyłają nas do filmików. Jest specjalnie do tego projektu stworzona strona mojarodzinka.pl. Tam znajdują się filmiku, na których główny bohater Jasiu oprowadza dzieci po świecie rozwoju prenatalnego mówi o wszystkich ważnych rzeczach w danym tygodniu rozwoju.

Grafik Adrian Perec przyznaje, że są nowe urządzenia i możliwości, które wykorzystujemy na rzecz dobra. - Patrzę na to z własnego doświadczenia, mam czwórkę dzieci, więc wiem, czego potrzebują moje dzieci. Dzieci najłatwiej uczą się przez zabawę, stąd takie animacje, dobrej jakości, ale też z dobrym przesłaniem są szalenie ważne - powiedział Perec.

Fundacja stworzyła też kolorowankę muzyczną.

W kolorowance poznajemy muzyczną rodzinę małego Janka. Nie tylko jego rodziców czy rodzeństwo, ale również instrumenty, na których grają. To interaktywna kolorowanka, w której dziecko usłyszy dźwięki wydawane przez ukulele czy bębny.

Szczegóły, jak zaopatrzyć się w nowe materiały edukacyjne FMS są dostępne na stronie Fundacji.

Fundacja Małych Stópek na co dzień pomaga m.in. samotnym matkom wychowującym dzieci w trudnej sytuacji materialnej, a także kobietom w ciąży, którym rodzina albo nie może, albo nie chce pomagać. Pomoc materialna to m.in. pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, artykuły dla mam, artykuły chemiczne. Pracownicy Fundacji organizują również pomoc psychologiczną. W ostatnich miesiącach Fundacja zaangażowała się także w pomoc dla Ukrainy.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty