Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Konsulowie Ukrainy w Szczecinie i Gdańsku pełnili dziś dyżur w Centrum Pomocy Szczecin Ukrainie.
Wiele osób stało w kolejce od wczesnych godzin. Wśród nich była pani Julia, która przyjechała do Szczecina z okupowanego Słowiańska w obwodzie donieckim.

- Czekam już od 4 rano, chcę przedłużyć paszport dla mojego dziecka. W moim rejonie jest ciężka sytuacja, dużo ludzi wyjechało, zostało może z 20 procent - opowiada pani Julia.

Jak dotąd do centrum pomocy przyszło ponad 1000 osób. Jak mówi konsul honorowy w Szczecinie - Henryk Kołodziej, frekwencja przerosła jego oczekiwania: - To wynika, w naszym województwie i tutaj w Szczecinie, chyba z ogólnej atmosfery i z poziomu współpracy - mojej, władz miasta, władz wojewódzkich i samorządowych, ale też samej społeczności.

Większość spraw, którymi zajęli się konsulowie dotyczyła paszportów. Kolejny dyżur konsularny odbędzie się jutro od godz. 8:30 do 15:30
- Czekam już od 4 rano, chcę przedłużyć paszport dla mojego dziecka. W moim rejonie jest ciężka sytuacja, dużo ludzi wyjechało, zostało może z 20 procent - opowiada pani Julia.
Jak dotąd do centrum pomocy przyszło ponad 1000 osób. Jak mówi konsul honorowy w Szczecinie - Henryk Kołodziej, frekwencja przerosła jego oczekiwania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty