Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

źródło: Gaz-System / twitter.com/TerminalLNG
źródło: Gaz-System / twitter.com/TerminalLNG
Ten rok będzie rekordowy dla terminalu gazu skroplonego w Świnoujściu - poinformował prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Krzysztof Urbaś. Terminal jest najbardziej zajętym terminalem w Europie.
- Do końca roku przeładujemy 85 procent więcej ładunków niż w roku poprzednim. Przekroczyliśmy już cztery miliony ton, a w 2021 to było 2,7 mln. Było 35, a w tym roku będzie około 55 zawinięć do portu. W tej chwili realizujemy 53. zawinięcie, a łącznie to jest 203. zawinięcie do terminalu - mówi Urbaś.

W terminalu są prowadzone inwestycje, które mają zwiększyć jego przepustowość, budowany jest trzeci zbiornik, a także drugie stanowisko do obsługi gazowców.

- W przyszłym roku będzie oddane do użytku drugie stanowisko, zarówno do obsługi gazowców, jak również do reeksportu czy tankowania bunkierki - dodaje Urbaś.

Budowa drugiego nabrzeża to zadanie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Nabrzeże to pirs położony na środku basenu gazoportu.
W tej chwili realizujemy 53. zawinięcie, a łącznie to jest 203. zawinięcie do terminalu - mówi Urbaś.
- W przyszłym roku będzie oddane do użytku drugie stanowisko, zarówno do obsługi gazowców, jak również do reeksportu czy tankowania bunkierki - dodaje Urbaś.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty