Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Inwestujemy w kadry i pomagamy młodym lekarzom w zdobywaniu doświadczenia - podkreślali wojewoda i marszałek województwa podczas dzisiejszego podpisania umowy dotyczącej finansowania staży dentystów i lekarzy.
Marszałek Olgierd Geblewicz przekonywał, że ważną kwestią jest wzmocnienie systemu ochrony zdrowia. - Jeżeli dziś myślimy o zmianach w systemie ochrony zdrowia, a mamy tu również ambitne plany tak, aby nasi pacjenci czuli się bezpiecznie, to przede wszystkim myślimy o wzmocnieniu personelu medycznego. Ta umowa to kolejny krok, który będzie nas zbliżał do wzmocnienia naszego systemu ochrony zdrowia właśnie poprzez inwestycję w kadry - podkreślił Geblewicz.

Wojewoda Adam Rudawski zauważył, że doświadczenie zdobywane przez młodych lekarzy jest ważne dla nas wszystkich. - Wszyscy wiemy, jak ważna jest praktyczna nauka zawodu i wiemy, jakie koszty się z tym generują. Jesteśmy zadowoleni, że możemy pomóc finansowo młodym lekarzom w odbywaniu ich stażu tak, żeby zdobyli takie umiejętności, które pamiętajmy dla nas potem jako pacjentów czy lekarzy, czy lekarzy dentystów, są bardzo istotne - powiedział Rudawski.

Kwota finansowania przewidziana w umowie to ponad 23 miliony złotych. Od marca staż rozpocznie 259 lekarzy a od października kolejnych 240 medyków.
Marszałek Olgierd Geblewicz przekonywał, że ważną kwestią jest wzmocnienie systemu ochrony zdrowia.
Wojewoda Adam Rudawski zauważył, że doświadczenie zdobywane przez młodych lekarzy jest ważne dla nas wszystkich.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty