Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / congerdesign (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / congerdesign (CC0 domena publiczna)
Co zrobić, gdy opuszczenie własnego domu okazuje się granicą nie do pokonania? Z pomocą kołobrzeskim seniorom przychodzą ratownicy medyczni.
"Złoty spacer seniora" - pod taką nazwą Grupa Ratownicza "Paramedic" realizuje akcję pomocy osobom starszym, "uwięzionym" w czterech ścianach.

Mateusz Giec, pomysłodawca akcji mówi, że chodzi po prostu o umożliwienie seniorom zwykłego wyjścia na spacer: - Przyjeżdżamy i za pomocą specjalistycznego sprzętu - krzesełka kardiologicznego albo wózka inwalidzkiego znosimy taką osobę. Jeśli dany senior nie ma sprzętu, to my nim dysponujemy i na czas spaceru możemy go użyczyć.

Ratownicy z podobnym problemem spotykają się w swojej pracy niemal codziennie: - Bardzo często spotykamy się z tego typu sytuacjami, że są osoby, które nawet parę lat nie były na dworze. Jak jadą karetką to oglądają przez okno, jak ten świat się zmienia...

Aby skorzystać z tego typu bezpłatnej pomocy, należy zgłosić się bezpośrednio do grupy "Paramedic" lub do kołobrzeskiego Centrum Usług Społecznych.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty