Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Pomnik "Zaślubin Polski z Morzem" w Kołobrzegu przejdzie renowację. Będą to największe prace od czasu powstania obiektu, który ma upamiętnić zaślubiny Polski z morzem w marcu 1945 roku.
227 tysięcy złotych kołobrzeski magistrat pozyskał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Te pieniądze mają sprawić, że pomnik, który powstał w 1963 roku zyska nowy blask.

Przez ponad 60 lat nie przeszedł bowiem kompleksowego remontu, dotychczas miasto przeprowadzało jedynie drobne prace naprawcze.

Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta mówi, że prace obejmą zarówno sam pomnik, jak i przyległy do niego teren.

- Chcemy pomnik oczyścić, uzupełnić ubytki i pokryć impregnatami wzmacniającymi i hydrofobizującymi beton, wszystkie płyty wokół pomnika zostaną oczyszczone, te uszkodzone będą wymienione na nowe. Uzupełnione zostaną spoiny, a te płyty z nazwami jednostek, biorących udział w zdobywaniu Kołobrzegu, zostaną również oczyszczone i zaimpregnowane. Całe schodki, razem z balustradami również przejdą pełen lifting - wymienia Kujaczyński.

Przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony wiosną. Same prace mogą potrwać kilka miesięcy, a miastu zależy, by efekt kompletny był widoczny w przyszłym roku, przy okazji obchodów 80. rocznicy walk o Kołobrzeg. Na cały remont magistrat planuje wydać około 320 tysięcy złotych.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty