Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Michał Kamiński. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Michał Kamiński. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poprzedni rząd działał na każde zawołanie Kijowa. Wicemarszałek senatu krytykuje polsko-ukraińskie relacje za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Michał Kamiński w "Rozmowie pod Krawatem" podkreślił, że Polska nie przestanie pomagać wschodniemu sąsiadowi. Dodał jednak, że relacje polsko-ukraińskie wymagają naprawy. Jego zdaniem rząd Mateusza Morawieckiego zbyt łatwo ulegał Ukraińcom.

- Zrobimy wszystko, by Ukraina wygrała tę wojnę. Ale jeżeli słyszałem słowa ukraińskiego prezydenta, który mówi, że nasze zachowanie jest na granicy moralności, to zastanawiam się, dlaczego prezydent Zełenski nas pouczał o moralności. Kiedy otworzyliśmy drzwi dla ukraińskich uchodźców i zawsze będziemy ich mile witać. Rząd Morawieckiego przyzwyczaił Ukraińców, że im się żadnych żądań i wymagań nie stawia i robią, co chcą - mówi Kamiński.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski sytuacją, która dawno przekroczyła granicę ekonomii i moralności, określił protesty rolników na naszej wschodniej granicy. Ich organizatorzy domagają się zatrzymania napływu ukraińskich płodów rolnych.
Jego zdaniem rząd Mateusza Morawieckiego zbyt łatwo ulegał Ukraińcom.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty