Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ostatnie wybory parlamentarne miały duży wpływ na te samorządowe, dlatego Koalicja Obywatelska zdobyła tak dużo mandatów w szczecińskiej Radzie Miasta - ocenił w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzystek.
Stary-nowy prezydent wygrał w pierwszej turze, ale przyznaje, że nie udało się zdobyć tylu mandatów dla radnych miasta i województwa ile było w planach.

Słuchacze Radia Szczecin na naszym facebookowym profilu zadali blisko 50 pytań prezydentowi. Kilka z nich przedstawiliśmy gościowy audycji, chociażby to o nowe, niskopodłogowe tramwaje w mieście. Prezydent zaznaczał, że na początek trzeba było zmodernizować torowiska.

- Linie 2, 7 i 8 powinny być obsługiwane Swingami, bo tam jest najwięcej pasażerów. Natomiast część linii nie musi mieć takiego taboru, więc będziemy pewnie mieszać ten tabor. Moim marzeniem jest to, żeby wszystkie tramwaje były przynajmniej częściowo niskopodłogowe - mówił prezydent Szczecina.

Piotra Krzystka dopytaliśmy także o to, kiedy oficjalne otwarcie Fabryki Wody.

- Jesteśmy po ostatniej grupie testerów. W tej chwili jeszcze są pewne poprawki. Załoga jest przygotowywana, zaopatrzenie powoli zjeżdża, więc myślę, że to jest kwestia paru dni, gdy będziemy już mogli ogłosić ten ostateczny termin otwarcia. Powinno to nastąpić do końca kwietnia, czyli przed majówką - mówił Krzystek.

Rozmawialiśmy także o łazienkach w mieszkaniach komunalnych, czy o planach dotyczących strefy czystego transportu. Cała rozmowa do wysłuchania i do obejrzenia na podstronie "Rozmowy pod krawatem".

W środę gościem w "Rozmowach pod krawatem" będzie Zbigniew Bogucki z Prawa i Sprawiedliwości.
Prezydent zaznaczał, że na początek trzeba było zmodernizować torowiska.
Piotra Krzystka dopytaliśmy także o to, kiedy oficjalne otwarcie Fabryki Wody.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty