Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Woreczki dla właścicieli psów do odebrania w świnoujskim magistracie. W taki sposób miasto zachęca mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach.
Rozdawanie woreczków do sprzątania to nie pierwsza tego typu akcja miasta - mówi Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Dostawy woreczków, bo o to chodzi, na psie odchody, pojawiają się w mieście co jakiś czas. Ważne jest budowanie świadomości wśród mieszkańców, wśród właścicieli czworonogów właśnie po to, by pamiętać, że to my odpowiadamy za to najbliższe otoczenie.

Zdaniem świnoujskich właścicieli czworonogów, akcja jest potrzebna. - Spoko. Bardzo fajny pomysł. Porządek musi być. Zwłaszcza, że to miasto uzdrowiskowe - mówią.

Beata Tułodziecka-Terenda, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa przyznaje, że problem nieczystości pozostawianych po psach maleje i przypomina, gdzie woreczki można odebrać. - W Wydziale Ochrony Środowiska przy ulicy Wyspiańskiego albo ewentualnie na stanowisku obsługi interesantów. Podczas sprzątania trawników mniej jest odchodów już psich niż w latach ubiegłych - mówi Tułodziecka-Terenda.

Rzecznika prezydenta zapytaliśmy, co robić z tymi właścicielami, którzy po zwierzętach nie sprzątają wcale? - Można zgłosić to naszej straży miejskiej. Można sporządzić mandat w wysokości nawet do 500 złotych - informuje Jaz.

Woreczki można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty