Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Choć od lata dzieli nas dokładnie 65 dni i wydawałoby się, że to dużo czasu, w nadmorskich miejscowościach już trwają intensywne przygotowania do wakacji. A priorytetem dla większości z nich jest zabezpieczenie kąpielisk w ratowników. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Świnoujściu.
Ratowników w Świnoujściu ma być 35 i choć w całej Polsce w jednym czasie ruszą wszystkie kąpieliska strzeżone, więc pozyskanie kadry może być wyzwaniem, sezon kąpielowy na wyspach rozpocznie się w pełnym składzie - zapewnia Marek Bartkowski, dyrektor OSiR Wyspiarz.

- Można potwierdzić z całą mocą, że zestaw ratowniczy będzie analogiczny jak w roku ubiegłym. Ten sam kierownik kąpieliska strzeżonego i on dokonuje naboru swoich pracowników. W większości będą to ratownicy, którzy strzegli naszą plażę w sezonie ubiegłym - mówi Bartkowski.

Marcin Żmudziński, kierownik kąpieliska przypomina, że wieżyczki ratowników staną po dwóch stronach wysp.

- Na plaży Uznam wieżyczek będzie 6, cztery będą od Powstańców Śląskich, jedno przy wejściu, a jedna przy ulicy Bałtyckiej. I po stronie prawobrzeżnej części miasta, na Warszowie planujemy jedną wieżyczkę - mówi Żmudziński.

Plaża strzeżona będzie od 22 czerwca.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty