Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Goleniowski Dom Kultury. Fot. eturystyka.wzp.pl
Goleniowski Dom Kultury. Fot. eturystyka.wzp.pl
Kulturalnie, ale ze szpilami, ripostami, wyciągniętymi z teczki dokumentami i asami z rękawa - w czwartek kolejna gorąca dyskusja w "Rozmowach pod krawatem". Starli się Tomasz Banach i Krzysztof Sypień, kandydaci na stanowisko burmistrza Goleniowa.
Kampania przed drugą turą wyborów w Goleniowie jest dość ostra. Włącznie ze sprawami sądowymi w trybie wyborczym, nie wspominając już o tym, co się dzieje w lokalnych mediach, także społecznościowych. W czwartek panowie z pełną kulturą dyskutowali m.in. o kulturze. Pytaliśmy ich o plotki dotyczące postawienia innego obiektu w miejscu aktualnego goleniowskiego domu kultury.

- Mówiąc szczerze robię duże oczy, jak słucham, że pan Krzysztof się zajmuje tymi plotkami. Nie ma planów zagospodarowania przestrzennego, więc o czym rozmawiamy? Szkoda czasu na plotki - mówił Tomasz Banach.

- A ja otwieram oczy ze zdziwienia, przysłuchując się planom inwestycji w kolejny obiekt w innej lokalizacji w sytuacji, w której od około dwóch lat nie ma możliwości skorzystania z toalety, szatni i z holu. Burmistrzowie nie podjęli żadnych aktywności, żeby cokolwiek tutaj zrobić - mówił Krzysztof Sypień.

- Ale z drugiej strony nie wspiera pan pomysłu, żeby powstała nowa sala widowiskowa na 350 miejsc, więc szanowny panie, jest pan za, czy pan jest przeciw? - pytał Banach.

- Szanowny panie, nie blokuję - odpowiedział Sypień.

Walczących o fotel burmistrza Goleniowa Tomasza Banacha i Krzysztofa Sypienia pytaliśmy także o planowane zwolnienia grupowe w okolicznych firmach, o kryzys śmieciowy, także w kontekście ewentualnej budowy spalarni, czy o plany budowy mieszkań dla młodych ludzi. Cała rozmowa do wysłuchania i do obejrzenia na naszej stronie.

W piątek kolejna mini debata w "Rozmowach pod krawatem". O godzinie 8:30 spotkają się Barbara Rawecka i Jan Będzak, czyli kandydaci na burmistrza Chojny.
Kulturalnie, ale ze szpilami, ripostami, wyciągniętymi z teczki dokumentami i asami z rękawa - w czwartek kolejna gorąca dyskusja w "Rozmowach pod krawatem".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty