Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
autopromocja
Zobacz
ogłoszenie
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miała być wielka odbudowa - wyszła wielka strata i oszustwo. Tak o wynikach kontroli w stoczni Wulkan mówi wiceminister infrastruktury.
Arkadiusz Marchewka oficjalne wyniki audytu przedstawi w poniedziałek. W "Rozmowach pod krawatem" powiedział, że chodzi m.in. o budowę pływającego doku dla Stoczni Gryfia. Tu w grę ma wchodzić strata kilkunastu milionów złotych.

- Wszelkie zapowiedzi o odbudowie wielkiej stoczni, które były prezentowane przez poprzedni rząd, okazały się wielkim oszustwem. Mogę tylko powiedzieć dla przykładu, kiedy rozpoczęto budowę wielkiego doku, który miał być flagowym projektem w tej stoczni, przygotowanym przez poprzedni zarząd i rząd, okazało się, że wywalono 18 milionów złotych. To jest tylko jeden z przykładów takiego marnotrawstwa - mówi Marchewka.

Wyniki kontroli Arkadiusz Marchewka przedstawi w południe. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, że zostawili polską branżę morską w dobrej kondycji.
W "Rozmowach pod krawatem" powiedział, że chodzi m.in. o budowę pływającego doku dla Stoczni Gryfia.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

PiS nie tylko NIE odbudował Stoczni Szczecińskiej i NIE wybudował statku na stępce, ale za to skutecznie ZLIKWIDOWAŁ Morską Stocznię Remontową w Świnoujściu.
Niemcy ze swoimi stoczniami w Rostocku są PiS-owi za to baaardzo wdzięczni.
ruSSkie też
panie marchewka, niech pan powie głośno kto podpisał finalną zgodę na wejście finnlines do Świnoujścia? Czy to czasem nie pan ?
Jeszcze dodam, że TT-Line do Świnoujścia zostało wpuszczone za waszych rządów PO przed PIS
Dodam jeszcze, że to za waszych rządów w 2013 została zaorana Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu. Na bazie tych terenów powstał Euroterminal gdzie obecnie przez pana wpuszczone promy operują do Szwecji i zabierają ładunki naszym krajowym przewoźnikom Unity Line i PŻB. Milczenie o tym to jest dopiero oszustwo !!!!!!!
@Jan Nowak... Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu została zaorana w 2013 gdy ówczesny rząd połączył ją ze Stocznią Remontową Gryfia w Szczecinie... dalsze losy były już przesądzone... Obie partie i PiS i PO są siebie tyle samo warte .. czyli nic
@AntyZielony Stocznie zaorały wszystkie rządy po kolei - SLD w koalicji z PSL (za danie dotacji na restrukturyzację której nie chciały rozliczyć), PiS z LPR i Samoobroną (bo też nic nie zrobili aby przez ponad 2 lata sprawdzić na co poszła kasa) i na koniec PO z PSL (bo po odrzuceniu rozliczenia dotacji przez UE, nie odwołali się od tej decyzji).
A prawda jest taka, że na rozliczenie kasy było kilka lat - a kasa się rozpłynęła.
Ech, ciężko wyszukać, kiedy sprzedano majątek w Świnoujściu i kiedy zaprzestano działalności?
"W 2013 r. stocznia została połączona ze Szczecińską Stocznią Remontową „Gryfia”. Połączony podmiot przyjął nazwę Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A.[8]
W 2015 r. połączona spółka sprzedała 2/3 zlokalizowanych w Świnoujściu nieruchomości postoczniowych[9]. W grudniu 2020 zaprzestano prowadzenia działalności stoczniowej w Świnoujściu, a w 2021 r. tereny dawnej stoczni sprzedano norweskiemu właścicielowi świnoujskiego Euroterminala[10]. We wrześniu 2023 roku zostały zburzone ostatnie budynki po stoczni[11]"
@Siara: Jestem ostatni w obronie PIS i zgadzam się, że wszystkie partie są temu winne. Bulwersuje mnie tylko, że o wszystko obecnie jednoznacznie obwiniany jest pis, gdzie tak naprawdę sami sobie jesteśmy winni jako społeczeństwo bo cały czas głosujemy na tych samych od lewa do prawa. Obecna polityka koalicji pcha nas w mroczną dla nas otchłań unii gdzie czeka nas zamordyzm cyfrowy ...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty